PAIH Business Brief grudzień 2017, Numer 2
Nie przegap:
Branżowe projekty promocji w rękach PAIH
Polskie branże stoją przed szansą wypłynięcia na szersze wody internacjonalizacji. Przedsiębiorcy w wybranych, priorytetowych dla polskiej gospodarki sektorach będą mieli ułatwioną ścieżkę ekspansji na perspektywiczne rynki pozaunijne. Zapraszamy polskich przedsiębiorców z branż: meble, moda, jachty i łodzie rekreacyjne, kosmetyki, sprzęt medyczny, biotechnologia i farmacja, budownictwo i wykańczanie budowli, maszyny i urządzenia, części samochodowe i lotnicze do zapoznania się ze szczegółami programu na stronie: brands.trade.gov.pl.

Wydarzenia

BSS Forum i Gala Outsourcing Stars
Termin: 25 stycznia 2018 r.
Miejsce: Gdynia
CEE Shared Services and Outsourcing Awards
Termin: 8 lutego 2018 r.
Miejsce: Warszawa
10th CEE Retail Awards
Termin: 1 lutego 2018 r.
Miejsce: Warszawa

wszystkie wydarzenia

Prezentacja rynku

CHINY

POZNAJ EKSPERTA
dr Andrzej Juchniewicz - Kierownik Biura Handlowego PAIH w Szanghaju, które prowadzi od 2011 r. Wcześniej współtwo­rzył Pawilon Polski podczas Expo 2010 w Szanghaju. Doktor sinologii Xiamen University.

Kontakt do Biura:
e-mail: andrzej.juchniewicz@paih.gov.pl
tel.: +86 21 63309186, mob.: +86 13386080517
china.trade.gov.pl, www.GoChina.gov.pl

Narzędzia wsparcia

Ekspansja zagraniczna prowadzona „zza biurka” w Polsce jest mniej efektywna - zwłaszcza w przypadku firm wysokotechnologicznych.

Z myślą o polskich przedsiębiorstwach, które rozważają założenie przedstawicielstwa za granicą, Polska Agencja Inwestycji i Handlu przygotowała unikalny program implementacji inwestycji zagranicznej. Eksperci PAIH doradzają inwestorowi podczas wszystkich etapów realizacji projektu, zarówno w fazie budowania strategii wejścia na nowy rynek, jak i podczas implementacji oraz rozwoju biznesu za granicą. W wybranych lokalizacjach PAIH oferuje bezpłatne biuro na start. Propozycja adresowana jest zarówno do firm usługowych, jak i produkcyjnych.

Poznaj polskich inwestorów zagranicznych, których ostatnio wsparła PAIH:

Co słychać w biznesie

Prezydent Andrzej Duda otwiera Biuro Handlowe PAIH w Wietnamie
W obecności prezydenta Andrzeja Dudy, przedstawicieli polskiego rządu oraz przedsiębiorców, w biznesowej stolicy Wietnamu, Ho Chi Minh City, 30 listopada br. oficjalnie otwarto Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.
Nagrody PAIH rozdane
Polska Agencja Inwestycji i Handlu zaprosiła przedstawicieli biznesu i administracji, aby podsumować szczególny dla PAIH rok, a także wręczyć nagrody inwestorom, eksporterom oraz instytucjom biznesowym za wyjątkowe osiągniecia w 2017 roku.
PAIH u sterów Światowego Stowarzyszenia Agencji Promocji Inwestycji
Na posiedzeniu w Dubaju, walne zgromadzenie Światowego Stowarzyszenia Agencji Promocji Inwestycji (WAIPA) wybrało Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH) na członka Komitetu Sterującego WAIPA, jako reprezentanta krajów całej Unii Europejskiej.
Polish-Ukrainian High-Tech Hub 2017: Polskie VC łowią ukraińskie start-upy
Polish - Ukrainian High-Tech Hub 2017 to wspólna inicjatywa Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Ministerstwa Rozwoju oraz Polish StartUp HUB.

Raporty i komentarze

Raport specjalny PFR: Polskie Meble
Meblarstwo jest drugą branżą przetwórstwa przemysłowego pod względem wartości eksportu netto, tuż za producentami części i akcesoriów do pojazdów silnikowych. W 2016r. Polska zajęła czwarte miejsce na świecie pod względem zagranicznej sprzedaży mebli.

Do 2020 roku polska branża meblowa chce zdobyć pozycję europejskiego lidera eksportu i wzmocnić pozycję w pierwszej, światowej dziesiątce najważniejszych sprzedawców mebli.

Więcej >>

Czy wiesz, że…

Ręcznie szyte garnitury z Wrocławia podbijają świat
W Polsce doczekaliśmy się groźnego konkurenta międzynarodowych potentatów mody męskiej. Klasyczne i wykonane z najszlachetniejszych materiałów garnitury wrocławskiej marki Twins Bespoke w swojej szafie mają ponoć książę William, piłkarz David Beckham czy muzyk Nick Cave. Ubrania wrocławskiej firmy to efekt połączenia tradycji polskiego krawiectwa z okresu międzywojennego i najnowszych osiągnięć technologicznych.

Zagraniczne Biura Handlowe

Redakcja: Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.,
00-585 Warszawa, ul. Bagatela 12
Biuro Prasowe, tel.: +48 22 334 99 49, fax: +48 22 334 99 99,
e-mail: redakcja@paih.gov.pl
Infolinia Grupy PFR: 800 800 120