Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Zainwestowali z nami
Firma LG Chem jest obecna w Polsce od 2005 r. kiedy zainwestowała w fabryk produkującą poralizator, a następnie - w 2011 r. - rozbudowała swój zakład umożliwiając produkcje tworzysz sztucznych. W 2015r., kiedy szukaliśmy lokalizacji dla nowej fabryki produkującej baterii do samochodów elektrycznych, Polska - a konkretnie okolice Wrocław/Kobierzyce - były na liście potencjalnych lokalizacji. Ostatecznie - m.in. dzięki istotnemu wsparciu ze strony polskich władz - w 2016 r. rozpoczęliśmy budowę naszej pierwszej fabryki baterii do samochodów elektrycznych w Biskupicach Podgórnych. Od tego czasu znacznie rozbudowaliśmy swoją działalność - dzięki czemu fabryka stała się nie tylko największym zakładem produkcyjnym należącym do LG Chem - ale również jednym z największych przedsięwzięć tego typu w Polsce. Zapewniając stabilny zatrudnienie dla grupy niemal siedmiu tysięcy pracowników i wspierając ekonomiczny rozwój w tym regionie. Przez 4 lata działalności fabryki w Polsce firmie LG Chem udało się stworzyć pierwszy i największy w Europie hub produkcji baterii elektrycznych w Polsce. Dzięki temu kraj stał się atrakcyjną destynacją inwestycyjną dla wielu innowacyjnych przedsięwzięć - to przyciągnęło wiele przełomowych technologii do Polski - jednocześnie czyniąc z kraju wiodącego gracza na rynku pojazdów elektrycznych.
Nowa fabryka Mercedes-Benz w Polsce odgrywa kluczową rolę w strategii rozwoju Mercedes-Benz Cars. Dzięki nowej lokalizacji w Jaworznie jesteśmy wstanie sprawnie wyposażać wyprodukowane przez nas pojazdy w wydajne silniki. To w 2016 - z pośród 35 lokalizacji w 7 krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej - wybraliśmy Jaworzno. Ten zakład jest przystosowany do najnowszych światowo przyjętych standardów dotyczących innowacyjności oraz atomizacji w procesie produkcji. Ta nowoczesna, bez emisyjna fabryka wytwarza konwencjonalne silniki do pojazdów hybrydowych oraz silnik spalinowe, które powstają we zgodności z najwyższymi standardami przyjętymi przez firmę Mercedes Benz. Przyjazny klimat inwestycyjny na Dolnym Śląsku i doskonała współpraca z polskimi władzami krajowymi i lokalnymi, wsparcie instytucji (PAIH, WSSE) i - co też miało dużo znaczenie - doskonale wykwalifikowana lokalna kadra pracowników - te wszystkie czynniki spowodowały, że kiedy wybieraliśmy lokalizacja dla swojej kolejnej inwestycji - ogłoszonej w styczniu 2019 fabryki baterii elektrycznych, która rozpocznie działalność w jesienią 2020 r. - ponownie wybraliśmy Polskę. Docelowo w tych dwóch fabrykach planowane jest łączne zatrudnię na poziomie 1300 osób.
Wsparcie PAIH, przez oficjalne udostępnienie prestiżowej lokalizacji, było istotnym elementem procesu tworzenia oddziału zagranicznego Nuadu w Singapurze. Wykorzystaliśmy naszą tymczasową lokalizację w Singapurze do udanego zamknięcia umowy partnerskiej z jednym z najbardziej cenionych wydawców w Singapurze. W ciągu najbliższych dwóch, trzech lat pozwoli to Nuadu dotrzeć do ponad 3 miliona nowych użytkowników. Agencja zorganizowała nam m.in. spotkanie ze swoim singapurskim odpowiednikiem Economic Development Board (EDB), który wprowadził nas w aspekty warunków prowadzenia działalności biznesowej, singapurskiego prawa i księgowości.
Udział w Singapore Fintech Festival 2017 był naszym pierwszym zetknięciem się z tamtejszym rynkiem i jak się okazało - bardzo owocnym. Istotnym kontekstem naszej obecności na targach było podpisanie porozumienia o współpracy w obszarze fintech między KNF a jej singapurskim odpowiednikiem (Monetary Authority of Singapore). PAIH wsparła nie tylko zagraniczną ekspansję naszego produktu, ale także promocję polskiej marki w gronie międzynarodowych firm z branży fintech - podkreśla prezes Igoria Trade.
J.P. Morgan działa w ponad 100 krajach na świecie. Nasze centra technologiczne i operacyjne zarządzane są w modelu 24 h na dobę, 365 dni w roku. Polska posiada wysoko wykwalifikowaną i technologicznie zorientowaną kadrę pracowniczą o szerokich horyzontach oraz infrastrukturę ekonomiczną, która jest idealna dla naszej firmy. W centrum korporacyjnym J.P. Morgan w Warszawie zostanie zatrudnionych ponad 3000 pracowników w następnych trzech latach.
Mlekovita od wielu lat jest wiodącym eksporterem produktów mleczarskich w Polsce, ma uprawnienia eksportowe do 144 krajów, a smak i najwyższa jakość jej wyrobów podbija serca i podniebienia konsumentów w świecie od 1989 r. Dzięki wybudowaniu Fabryki Proszków Mlecznych Mlekovita będzie największym producentem tych produktów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Fabryka powstaje na 4,5 - hektarowej działce znajdującej się ok. 200m od zakładu firmy w Wysokiem Mazowieckiem. Jest to największa inwestycja z dotychczas realizowanych w historii firmy. Jej wartość to w sumie to ok. 300 mln zł. Zatrudnienie znajdzie tu 150 osób. Dążymy do tego, aby eksport produktów mleczarskich oraz wszelkie działania w tym zakresie podejmowane, promowały Polskę na arenie międzynarodowej jako wiarygodnego partnera gospodarczego, wspierały dobry wizerunek polskiego przedsiębiorcy, przyczyniały się do rozwoju gospodarczego kraju i regionu oraz przyciągały inwestorów a także budowały kapitał zaufania wobec Polski i Polaków.