Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Eksport

rynki zagraniczneHiszpania


Zapoznaj się z aktualnymi informacjami z rynku i zyskaj wiedzę na temat uwarunkowań prowadzenia biznesu.

Eksport/ Import

W 2021 r. hiszpański eksport osiągnął rekordową wartość 316 mld EUR, co stanowi wzrost o 21,2% w stosunku do 2020 r. oraz 9,1% więcej niż w 2019 r. Kraje Unii Europejskiej są głównymi odbiorcami hiszpańskich produktów. Odpowiadają one za 61,8% całości eksportu. Największymi odbiorcami hiszpańskich produktów są Francja, Belgia, Włochy oraz Portugalia. 

Największy wzrost po stronie importu nastąpił w grupach obejmujących maszyny i urządzenia, produkty chemiczne oraz dobra konsumpcyjne trwałe. Największy wzrost po stronie eksportu nastąpił w grupach obejmujących: żywność, napoje i tytoń, półprodukty (metale nieżelazne) oraz produkty farmaceutyczne.   

W strukturze towarowej hiszpańskiego eksportu do Polski dominują: maszyny i urządzenia mechaniczne i elektryczne oraz części, produkty tekstylne, żywność i napoje. Z kolei w strukturze towarowej importu z Polski do Hiszpanii przeważają: maszyny i urządzenia, produkty spożywcze oraz tytoniowe, dobra konsumpcyjne trwałe. W 2021 r. wartość dwustronnej wymiany handlowej wyniosła 14 mld EUR. Hiszpania posiada dodatnie saldo handlowe z Polską, które osiągnęło 1,2 mld EUR.


Alert rynkowy

Dowiedz się więcej o bieżącej sytuacji w Hiszpanii. Sprawdź, czy występują ograniczenia i restrykcje lub utrudnienia w podróżowaniu. Nie przegap szans eksportowych pojawiających się na tym rynku. Alert rynkowy dostępny tutaj


Wydarzenia branżowe

Sprawdź rekomendowane przez PAIH branżowe wydarzenia targowe organizowane w Hiszpanii. Lista dostępna tutajOpracowania i raporty:

Charakterystyka rynku
Podstawowe informacje gospodarcze, potencjał eksportowy, kultura biznesu.

Ikona publikacji do pobrania - szara mała   Zobacz » 

Informacje podatkowe 
System podatkowy oraz podstawowe rodzaje danin.

Ikona publikacji do pobrania - szara mała   Zobacz » 


Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedź się, co możemy zrobić dla rozwoju Twojej firmy lub skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. 

Wyszukaj inny rynek »

Sprawdź naszą ofertę »Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij