Parki przemysłowe i technologiczne

Euro-Centrum Park Naukowo-Technologiczny

PL | EN


Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum to zielona przestrzeń dla innowacji. Swoje działania koncentruje na rozwoju technologii energooszczędnych i poszanowaniu energii w budynkach. Jest ważnym punktem na proekologicznej i gospodarczej mapie Katowic oraz regionu. Od początku swojego istnienia realizuje ideę budownictwa efektywnego energetycznie, skoncentrowanego na racjonalnym gospodarowaniu energią i wykorzystaniu jej odnawialnych źródeł. Współpracuje z wiodącymi ośrodkami naukowymi i uczelniami wyższymi w kraju i regionie, realizując wspólne projekty badawcze i wdrożeniowe w obszarze efektywności energetycznej, gospodarki cyrkularnej i OZE. Monitoruje najnowsze trendy w branży i prowadzi specjalistyczne doradztwo, wykorzystując do tego efekty pracy działającego tu Obserwatorium Specjalistycznego w obszarze Energetyka.


Lokalizacja

Kompleks Euro-Centrum zlokalizowany jest w Katowicach - sercu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz stolicy województwa śląskiego, które należy do najbardziej uprzemysłowionych regionów Polski z dynamicznie rozwijającą się gospodarką oraz potężnym kapitałem ludzkim. W promieniu 600 km od Katowic znajduje się sześć europejskich stolic: Warszawa, Praga, Bratysława, Wiedeń, Budapeszt i Berlin. Park mieści się w węźle europejskich korytarzy transportowych (autostrady A4, A1, DTŚ) w bliskim sąsiedztwie międzynarodowych portów lotniczych Katowice - Pyrzowice oraz Kraków - Balice.


Oferta

W PNT Euro-Centrum istnieją warunki sprzyjające lokalizacji firm zaawansowanych technologii i otoczenia biznesu. Na swoim terenie Park udostępnia powierzchnię biurową, produkcyjną oraz wdrożeniową, a także laboratoria i sprzęt badawczy do prowadzenia testów w obszarze efektywności energetycznej i OZE. Prowadzi też szkolenia dla instalatorów pomp ciepła, fotowoltaiki czy kolektorów słonecznych. Dodatkowo wspiera tworzenie firm technologicznych, angażując się kapitałowo w nowe spółki. Zapewnia dostęp do sali konferencyjnej ze sprzętem multimedialnym, stref socjalnych i data center.


Kontakt

Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum Sp. z o.o.
ul. Ligocka 103
40-568 Katowice
tel.: +48 32 251 74 78
e-mail: kontakt@euro-centrum.com.pl
www.pnt.euro-centrum.com.pl


Powrót »