Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Eksport

rynki zagraniczneKanada


Zapoznaj się z aktualnymi informacjami z rynku i zyskaj wiedzę na temat uwarunkowań prowadzenia biznesu.

Eksport/ Import

Zgodnie z informacją Statistics Canada, kanadyjski deficyt handlu usługami zmniejszył się w maju do 1,1 mld USD, z poziomu 1,3 mld USD zanotowanego w kwietniu. Majowy eksport usług zwiększył się o 1,7% do 12,4 mld USD, import wzrósł natomiast o 0,5% do 13,5 mld USD. Eksport dóbr wzrósł o 4,1% do 68,4 mld USD, podczas gdy import spadł o 0,7% do 63,1 mld USD. W rezultacie, Kanada notuje dodatni bilans handlu dobrami w wysokości 5,3 mld USD i jest to najwyższy poziom od sierpnia 2008 r.

Wzrosty eksportu całkowitego utrzymują się piąty miesiąc z rzędu, a zwyżki zanotowano w ośmiu z jedenastu grup produktów. Majowy eksport produktów energetycznych wzrósł o 5,7% (20,4 mld USD) stanowiąc 29,8% całkowitego eksportu, był to rekordowo wysoki poziom. Wzrosty dotyczyły także samolotów i ich części (+34,2%), rud metali i minerałów niemetalicznych (+17,2%, osiągając rekordowy poziom 3,1 mld USD) oraz potaży (+34,9%).

Po trzech miesiącach wzrostów, import całkowity spadł w maju o 0,7% do 63,1 mld USD. Spadki zaobserwowano w 6 z 11 sektorów, w tym zwłaszcza dóbr konsumenckich (-4,7%) oraz samolotów i ich części (-22,7%). Wzrost importu przemysłowych wyrobów chemicznych, tworzyw sztucznych i gumy (+8,6%) częściowo skompensował majowy spadek. Największy wzrost odnotował import podstawowych chemikaliów (+31,2%), który gwałtownie spadł miesiąc wcześniej.

W strukturze towarowej kanadyjskiego eksportu do Polski dominowały maszyny i urządzenia, brykiety węglowe i części lotnicze. Z kolei w strukturze towarowej importu z Polski do Kanady dominowały maszyny i urządzenia, meble, części do samolotów i łodzi.


Alert rynkowy

Dowiedz się więcej o bieżącej sytuacji w Kanadzie. Sprawdź, czy występują ograniczenia i restrykcje lub utrudnienia w podróżowaniu. Nie przegap szans eksportowych pojawiających się na tym rynku. Alert rynkowy dostępny tutaj


Wydarzenia branżowe

Sprawdź rekomendowane przez PAIH branżowe wydarzenia targowe organizowane w Kanadzie. Lista dostępna tutajOpracowania i raporty:

Charakterystyka rynku
Podstawowe informacje gospodarcze, potencjał eksportowy, kultura biznesu.

Ikona publikacji do pobrania - szara mała   Zobacz » 

Informacje podatkowe 
System podatkowy oraz podstawowe rodzaje danin.

Ikona publikacji do pobrania - szara mała   Zobacz » 


Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedź się, co możemy zrobić dla rozwoju Twojej firmy lub skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. 

Wyszukaj inny rynek »

Sprawdź naszą ofertę »Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij