Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Eksport

rynki zagraniczneKanada


Zapoznaj się z aktualnymi informacjami z rynku i zyskaj wiedzę na temat uwarunkowań prowadzenia biznesu.

Eksport/ Import

Zgodnie z informacją Statistics Canada, kanadyjski deficyt w handlowy usługami zwiększył się z 1,2 mld USD w czerwcu do 1,8 mld USD w lipcu. Ogólnie import usług wzrósł o 3,7% do 14,4 mld USD, podczas gdy eksport spadł o 0,1% do 12,7 mld USD.

Import usług turystycznych wzrósł w lipcu o 20,5% do 3,1 mld USD, co jest szóstym z rzędu miesięcznym wzrostem. Import usług komercyjnych wzrósł w lipcu o 2,1% do 8,2 mld USD. Eksport usług komercyjnych spadł o 1,1% do 8,6 mld USD, w wyniku niższego eksportu usług finansowych. Import usług transportowych spadł w lipcu o 4,9% do 3,0 mld USD, głównie z powodu niższych płatności związanych z transportem towarów drogą morską. Eksport usług transportowych pozostał na niezmienionym poziomie 1,6 mld USD.

Tymczasem łączny eksport towarów zmniejszył się w lipcu o 2,8% do 68,3 mld USD, a łączny import towarów o 1,8% do 64,2 mld USD. W efekcie, dało to nadwyżkę w wysokości 4,1 mld USD. Łącznie saldo handlu towarami i usługami wyniosło w lipcu 2,3 mld USD nadwyżki, co oznacza spadek o 1,4 mld USD w porównaniu z czerwcem.

W strukturze towarowej kanadyjskiego eksportu do Polski dominowały maszyny i urządzenia, brykiety węglowe i części lotnicze. Z kolei w strukturze towarowej importu z Polski do Kanady dominowały maszyny i urządzenia, meble, części do samolotów i łodzi.


Alert rynkowy

Dowiedz się więcej o bieżącej sytuacji w Kanadzie. Sprawdź, czy występują ograniczenia i restrykcje lub utrudnienia w podróżowaniu. Nie przegap szans eksportowych pojawiających się na tym rynku. Alert rynkowy dostępny tutaj


Wydarzenia branżowe

Sprawdź rekomendowane przez PAIH branżowe wydarzenia targowe organizowane w Kanadzie. Lista dostępna tutajOpracowania i raporty:

Charakterystyka rynku
Podstawowe informacje gospodarcze, potencjał eksportowy, kultura biznesu.

Ikona publikacji do pobrania - szara mała   Zobacz » 

Informacje podatkowe 
System podatkowy oraz podstawowe rodzaje danin.

Ikona publikacji do pobrania - szara mała   Zobacz » 


Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedź się, co możemy zrobić dla rozwoju Twojej firmy lub skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. 

Wyszukaj inny rynek »

Sprawdź naszą ofertę »Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij