Kariera

Główna Księgowa / Główny Księgowy w Departamencie Finansów

Lokalizacja: Warszawa

Praca w Departamencie Finansów PAIH S.A. daje możliwość szybkiego rozwoju zawodowego w międzynarodowym środowisku. Od pierwszego dnia pracy zapewniamy ciekawe wyzwania, w pełnej wsparcia atmosferze.

Twoje zadania:

  • prowadzenie pełnej księgowości zgodnie z ustawą o rachunkowości i prawem podatkowym
  • sporządzanie i weryfikacja deklaracji podatkowych
  • przygotowywanie i podpisywanie rocznego sprawozdania finansowego, raportów miesięcznych, kwartalnych, w tym sprawozdań statystycznych (GUS/NBP)
  • akceptowanie przelewów i nadzór nad bieżącym regulowaniem płatności
  • tworzenie procesów i procedur finansowych oraz zapewnienie ich zgodności z prawem i regulacjami podatkowymi
  • monitorowanie zmian przepisów z zakresu rachunkowości i podatków oraz właściwe ich stosowanie
  • współpraca z działem personalnym w obszarze rozliczeń z pracownikami spółki dotyczącymi wynagrodzeń
  • nadzór nad działalnością biur księgowych zagranicznych spółek
  • zabezpieczanie prawidłowości umów, pod względem finansowym i podatkowym
  • merytoryczne wsparcie współpracowników w zakresie księgowości oraz przepisów podatkowych
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi (audytorzy, urzędy, banki) i biurami wewnętrznymi

Nasze oczekiwania:

  • wykształcenie wyższe kierunkowe (ekonomia, rachunkowość, finanse, podatki) oraz uprawnienia i licencje (biegły rewident, doradca podatkowy)
  • minimum 5-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku Głównej Księgowej / Głównego Księgowego, w tym doświadczenie w zarządzaniu zespołem
  • dobra znajomość języka angielskiego
  • bardzo dobra znajomość programu Enova 365, mile widziane doświadczenie we wdrożeniu tego systemu i obiegu dokumentów
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (w szczególności Excel)
  • bardzo dobra znajomość ustawy o rachunkowości, zasad rachunkowości oraz prawa podatkowego
  • wiedza i doświadczenie w rozliczaniu finansowym projektów krajowych i współfinansowanych z funduszy UE, dotacji
  • praktyczna znajomość rozliczania transakcji zagranicznych
  • znajomość zagadnień płacowych
  • umiejętność identyfikowania problemów i poszukiwania rozwiązań
  • umiejętność podejmowania decyzji i samodzielność w wykonywaniu powierzonych zadań

Oferujemy:

  • ciekawe wyzwania zawodowe związane z możliwością realizacji ambitnych projektów
  • stałą pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie
  • międzynarodowe środowisko pracy
  • możliwość wdrażania własnych pomysłów i innowacyjnych rozwiązań
  • pracę w atrakcyjnej lokalizacji w samym centrum Warszawy
Benefity

  • Prywatna opieka medyczna
    Prywatna opieka medyczna
  • Karta multisport
    Karta multisport
  • Grupowe ubezpieczenie na życie
    Grupowe ubezpieczenie na życie
  • Dofinansowanie do wczasów i wypoczynku dla dzieci
    Dofinansowanie do wczasów i wypoczynku dla dzieci
  • Dofinansowanie do okularów
    Dofinansowanie do okularów
  • Kafeteria
    Kafeteria
Jesteś zainteresowana/y stanowiskiem?