Wydarzenia

Stoisko PAIH na targach rolniczych Sahara 2023

 • Data:
  10 września 2023
 • Branża:
  IT/ICT
  Maszyny i urządzenia
 • Miejsce:
  Kair, Egipt
 • Udział PAIH (ZBH):
  TAK
 • Organizator:
Polska Agencja Inwestycji i Handlu serdecznie zaprasza polskie firmy do udziału w targach rolniczych Sahara 2023, które odbędą się w dniach 10-12 września w Kairze.

Sahara 2023

To 35. edycja wydarzenia, odbywającego się pod patronatem egipskiego Ministerstwa Rolnictwa. Targi Sahara są miejscem spotkań dla profesjonalistów działających w branży rolniczej na rynku egipskim i okolicznych rynkach Afryki i Bliskiego Wschodu.

Wśród odwiedzających są przede wszystkim zainteresowani maszynami i narzędziami rolniczymi, wyposażeniem i zaopatrzeniem dla rolnictwa, w tym agrochemikaliami oraz technologiami wodnymi, uprawowymi i hodowlanymi oraz usługami dla rolnictwa.

Podczas wydarzenia Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Kairze organizuje stoisko narodowe, w ramach którego polskie firmy będą mogły zaprezentować swoje produkty i rozwiązania.

Obecność na stoisku zapewnia możliwość:

 • zaprezentowania autorskich produktów i usług,
 • wykorzystania wspólnej przestrzeni stoiska do spotkań z kontrahentami,
 • bezpłatnego udziału w wydarzeniu,
 • skorzystania z merytorycznego i językowego wsparcia ekspertów Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Kairze.

Zgłoszenia przyjmujemy za pośrednictwem formularza rekrutacyjnego do 22 czerwca 2023 r.

Więcej informacji udziela:

Egipt ze swoją ponad 110-milionową populacją jest najludniejszym krajem Bliskiego Wschodu i największą gospodarką w Afryce Północnej. Chociaż Egipt jest ok. 3 razy większy od Polski, zarówno pod względem powierzchni, jak i liczby ludności, jego powierzchnia uprawna jest ok. 3 razy mniejsza. Mimo to Egipt jest jednym z największych na świecie producentów owoców cytrusowych, warzyw, truskawek, daktyli czy oliwek, a blisko ⅔ ryb poławianych w całej Afryce pochodzi właśnie z Egiptu.

Egipskie władze nadały priorytet mechanizacji i przyjęciu innowacyjnych technologii w rolnictwie, poszukując międzynarodowych partnerów, aby osiągnąć te cele, przede wszystkim w obszarach rekultywacji, upraw szklarniowych, nawadniania, nawozów, rybołówstwa i hodowli zwierząt oraz przetwarzania i przechowywania żywności.