Wydarzenia

PAIH zaprasza na I Polskie Forum Gospodarcze w Szwajcarii

 • Data:
  27 września 2021
 • Branża:
 • Miejsce:
  Berno, Szwajcaria
 • Udział PAIH (ZBH):
  NIE
 • Organizator:
Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH), Ambasada RP w Szwajcarii oraz Forum Polskich Przedsiębiorców w Szwajcarii zapraszają polskich przedsiębiorców na dwudniowe Forum Gospodarcze "Polscy przedsiębiorcy w Szwajcarii - recepta na sukces". Wydarzenie w Bernie zgromadzi w jednym miejscu szerokie grono przedstawicieli polskich i szwajcarskich firm, a także instytucji publicznych obu krajów, tworząc platformę współpracy pomiędzy liderami świata biznesu i polityki. I Polskie Forum Gospodarcze w Szwajcarii odbędzie się w dn. 27-28 września, przy wsparciu Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Polskiej Organizacji Turystycznej.

Polskie Forum Gospodarcze w Szwajcarii


W wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele biznesu - polskich i szwajcarskich firm, organizacji wsparcia biznesu oraz instytucji rządowych obu krajów. Dwudniowe wydarzenie obejmować będzie zagadnienia związane z bezpośrednimi inwestycjami zagranicznymi oraz relacjami handlowymi. Zaprezentowany zostanie też potencjał Polski pod kątem zaawansowanych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem technologii informacyjnych. Nie zabraknie też tematów poświęconych promocji Polski jako atrakcyjnej destynacji turystycznej czy perspektyw rozwoju polsko-szwajcarskiej współpracy w zakresie rzemiosła. Zorganizowana zostanie też sesja poświęcona udanym przedsięwzięciom gospodarczym, naukowym i kulturalnym, realizowanym przez Polki w Szwajcarii. Uczestnicy paneli dyskusyjnych omówią ponadto szanse i możliwości biznesowe, które kreują się w rzeczywistości post-covidowej. Na Forum złoży się siedem sesji tematycznych.

Forum skierowane jest do przedstawicieli biznesu, ale też osób, które wspierają budowanie polsko-szwajcarskich relacji biznesowych.

Zacieśnianie współpracy

Agenda wydarzenia przewiduje też spotkania B2B, które pozwolą na wzmocnienie polsko-szwajcarskiego networkingu. Wydarzenie w Bernie stworzy wyjątkową okazję do spotkań z szerokim gronem potencjalnych partnerów, klientów i inwestorów, czy nawiązania i podtrzymania relacji biznesowych. Spotkanie w stolicy Szwajcarii to jednocześnie możliwość wysłuchania opinii ekspertów i analityków na temat najnowszych trendów czy stojących przed przedsiębiorcami wyzwań.

Szwajcaria jest ósmym co do wielkości zagranicznym inwestorem w Polsce. W październik br. kraje będą świętować stulecie istnienia szwajcarskiej placówki dyplomatycznej w Warszawie. Nasze gospodarki są ze sobą ściśle powiązane, a stosunki dwustronne opierają się na długoletniej tradycji i wzajemnej sympatii. Intensywna współpraca odbywa się na płaszczyźnie zarówno kulturalnej, jak i gospodarczej.

Rejestracja

Wydarzenie prowadzone będzie w j. polskim i niemieckim. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne. Zgłoszenia poprzez formularz rejestracyjny będą przyjmowane pod linkiem do 23 września br. Udział w Forum jest bezpłatny, ograniczony limitem miejsc i możliwy tylko po okazaniu Unijnego Certyfikatu Covid potwierdzającego szczepienie, negatywnego wyniku tekstu na Covid-19 lub dowodu przebycia choroby w ciągu ostatnich 6 miesięcy.

I Polskie Forum Gospodarcze w Szwajcarii
Więcej informacji o Forum na stronie wydarzenia.