Wydarzenia

Jak bronić swoich interesów w Brukseli, w czasie pandemii i po pandemii?

 • Data:
  28 kwietnia 2021
 • Branża:
 • Miejsce:
  Wydarzenie online
 • Udział PAIH (ZBH):
  NIE
 • Organizator:
Polska Agencja Inwestycji i Handlu zaprasza na wydarzenie organizowane przez Krajową Izbę Gospodarczą i biuro hub.brussels przy Ambasadzie Królestwa Belgii w Polsce. W trakcie wirtualnego spotkania eksperci przedstawią m.in. skuteczne narzędzia do wpływania na unijne środowisko legislacyjne, a także opowiedzą, jak zmieniły się warunki takiej współpracy w czasie pandemii. Spotkanie online odbędzie się 28 kwietnia w godz. 12-13:30.

EU Webinar

 


Tworzenie prawa unijnego jest długotrwałe i skomplikowane, ale otwarte na oddziaływanie z zewnątrz i udział w procesie decyzyjnym zainteresowanych podmiotów. W praktyce oznacza to przede wszystkim liczne spotkania i rozmowy kuluarowe zmierzające do uzyskania korzystnej dla nich decyzji. Lobbyści są pomostem łączącym sektory gospodarcze (przemysł, handel i inne) z decydentami. Dostarczają tym ostatnim specjalistycznej wiedzy, np. opracowując stanowiska, dokumenty i odpowiednie materiały dotyczące reprezentowanego sektora.

Przedsiębiorstwa z sektora prywatnego chętnie wpływają na unijne plany naprawcze po pandemii. Wśród liderów lobbingu znajdują się firmy farmaceutyczne angażujące się w negocjacje w sprawie szczepionek, firmy chcące skorzystać z funduszu naprawczego UE w wysokości 750 miliardów euro oraz giganci technologiczni, którzy chcą kształtować nowo zaproponowaną ustawę o usługach cyfrowych. Chociaż kryzys COVID-19 zmienił sposób, w jaki eksperci i firmy konsultingowe współdziałają z instytucjami europejskimi, nie przeszkodził w skierowaniu ich do brukselskich decydentów.

Podczas wydarzenia organizowanego przez Krajową Izbę Gospodarczą oraz biuro hub.brussels przy Ambasadzie Królestwa Belgii w Polsce eksperci przedstawią m.in. skuteczne narzędzia do wpływania na unijne środowisko legislacyjne, argumenty za słusznością większego zaangażowania ze strony polskiego sektora prywatnego, a także opowiedzą, jak zmieniły się warunki takiej współpracy w czasie pandemii.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie KIG.