Wydarzenia

Warsaw-Texas Innovation Bridge

 • Data:
  29 kwietnia 2021
 • Branża:
 • Miejsce:
  Wydarzenie online
 • Udział PAIH (ZBH):
  NIE
 • Organizator:
Teksas - amerykański hotspot technologiczny, w którym swoją siedzibę już mają branżowi giganci: Oracle, HP, Tesla czy SpaceX. O wzmacnianiu relacji na linii Polska-Teksas w kontekście rozwoju polskich startupów, technologii i innowacji porozmawiają uczestnicy zbliżającego się wydarzenia "Warsaw-Texas Innovation Bridge". Do udziału w evencie organizowanym przez Polską Agencją Inwestycji i Handlu (PAIH) i Venture Cafe Warsaw zaproszeni są w szczególności przedsiębiorcy oferujący rozwiązania technologiczne i szukający międzynarodowych partnerów.

Warsaw-Texas Innovation Bridge


Warszawa to największe centrum technologiczne w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Teksas z kolei od lat uchodzi za stan niezwykle przyjazny biznesowi, plasując się w pierwszej piątce firm z listy Fortune 500, które właśnie w Teksasie mają swoją siedzibę. Zauważa to też Dolina Krzemowa, z której wiele znaczących startupów przenosi się do rozsławionego już Lone Star State. O tym, co sprawia, że to właśnie Teksas zyskał pozycję "tech hospot" i jak ten trend mogą wykorzystać polskie startupy porozmawiają już 29 kwietnia uczestnicy wydarzenia online Warsaw-Texas Innovation Bridge.

Event stanowi niepowtarzalną okazję do rozwoju, nauki i dzielenia się wiedzą ekspercką z polskimi przedsiębiorcami oferującymi rozwiązania technologiczne. W trakcie bezpłatnego webinarium firmy dowiedzą się, jak wygląda ekosystem biznesowy i technologiczny w Teksasie i Warszawie.

W wydarzeniu, które otworzą Neil Pickett z Ambasady USA w Warszawie i Robert Rusiecki, Konsul Generalny RP w Houston, TX udział wezmą m.in.:

 • City Ecosystem: Ewelina Tomczyk-Malec, Miasto St. Warszawy, Michael Treyger, Texas Governor’s Office
 • Business Ecosystem: Agnieszka Szweda i Zuzanna Kobrzyński z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Leigh Christe, Austin Chamber of Commerce, Josh Davis, Greater Houston Partnership
 • Startup Ecosystem: Maciej Sadowski, Startup Hub Poland, Harvin Moore, Houston Exponential, Kevin Koym, TechRanch


Uczestnicy będą mieli ponadto okazję poznać przedstawicieli: Texas Economic Development, Unorthodox Ventures, International Accelerator, Greentown Labs, Silicon Hills News, The Ion Houston, City of Buda, TX, Brazos Valley Economic, Development Corporation (BVEDC), PolChamTX - Polish American Chamber of Commerce in Texas, Z LAB - Global Innovation Partners i in.

Pierwsza część spotkania obejmie sesje nastawione na wymianę wiedzy i integrację. Druga część wydarzenia to sesja networkingowa, skupiona na match-makingu uczestników. W strefie Demo Table uczestnicy będą mogli z kolei dowiedzieć się, jak działają produkty, technologie i projekty prezentowane przez założycieli oraz przedstawicieli startupów biorących udział w wydarzeniu. Trzecia część skupiona będzie na wymianie doświadczeń.

Rejestracja i szczegóły wydarzenia, w tym agenda i speakerzy: Innovation Bridge: Warsaw-Texas [TG#052] - Venture Café Warsaw (venturecafewarsaw.org)

Wydarzenie odbędzie się 29 kwietnia w godz. 16-19 i będzie prowadzone w języku angielskim.