Parki przemysłowe i technologiczne

Wrocławski Park Technologiczny

PL | EN

Wrocławski Park Technologiczny to miejsce, które wspiera różne formy przedsiębiorczości oraz wykorzystywanie potencjału, jaki niosą ze sobą energia, know-how oraz kreatywność przepełniające Wrocław i jego mieszkańców. WPT nie tylko udostępnia przestrzeń pozwalającą na rozwój biznesu, ale też tworzy społeczność ludzi przedsiębiorczych. Jest to największy w Polsce park technologiczny pod kątem liczby firm działających na jego terenie. Ich różnorodność jest dowodem na to, że oferta WPT jest dostosowana do potrzeb biznesu różnego typu, działającego w każdej skali. Obejmuje ona produkty i usługi biznesowe, skupione wokół 9 obszarów prezentujących pełne spektrum działalności Parku - od wynajmu infrastruktury biznesowej przez inkubatory przedsiębiorczości, nowoczesne zaplecze laboratoryjne i badawczo rozwojowe, specjalistyczne doradztwo m.in. z zakresu pozyskiwania dofinansowań, po projekty związane przedsiębiorczością akademicką. Pełnie możliwości oferty WPT prezentuje program rozwoju biznesu Stellar Hub.


Lokalizacja

Wrocław jest jednym z najprężniej rozwijających się miast w Polsce. Doskonale skomunikowany z rejonem, krajem i Europą, przyciąga znaczną ilość inwestycji, dzięki którym powstają innowacyjne rozwiązania i nowe miejsca pracy.

Rozbudowane zaplecze akademickie to gwarancja dostępu do zasobów ludzkich, a także możliwości współpracy z ośrodkami naukowymi. Wrocławski Park Technologiczny znajduje się w samym centrum silnie uprzemysłowionej części miasta, zaledwie 5 km od Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, 8 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego i 4 km od Dworca Głównego PKP.


Oferta

Wrocławski Park Technologiczny posiada bogatą ofertę powierzchni biurowych, produkcyjnych i magazynowych na wynajem, a także laboratoria i prototypownie dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających klientów. Ponadto WPT dysponuje kompleksem zabudowanych i niezabudowanych działek przemysłowych na sprzedaż. Wrocławski Park Technologiczny ułatwia kontakty przedsiębiorstw z uczelniami wyższymi oraz laboratoriami, co usprawnia przepływ wiedzy pomiędzy sferą nauki i gospodarki oraz stwarza platformę wzajemnej współpracy. Lokalizacja firmy na terenie WPT gwarantuje dostęp do zaawansowanych rozwiązań technologicznych oraz infrastruktury laboratoryjnej na preferencyjnych warunkach, a także służy promocji przedsiębiorstwa oraz jego produktów bądź usług.

WPT spełnia funkcję ośrodka innowacyjnego, miejsca, w którym działają dynamicznie rozwijające się firmy z dużym zapleczem badawczym. Jest to również miejsce wymiany informacji oraz pozyskiwania wiedzy. Rezydenci Wrocławskiego Parku Technologicznego prowadzą działalność m.in. w branżach: IT, biotechnologia, elektronika, obróbka metali, energetyka, medycyna, kriogenika, nanotechnologia i chemia.


Kontakt

Wrocławski Park Technologiczny S.A.
ul. Klecińska 125
54-413 Wrocław
tel.: +48 71 798 58 00
fax: +48 71 780 40 34
e-mail: wpt@technologpark.pl
www.technologpark.pl


Powrót »