Parki przemysłowe i technologiczne

Krakowski Park Technologiczny


 PL | EN


Krakowski Park Technologiczny od 25 lat współtworzy warunki dla rozwoju przedsiębiorczości. Od ponad 13 lat prowadzi Inkubator Technologiczny przeznaczony dla początkujących firm z branży IT. Wspiera i inspiruje społeczność startupową organizując szereg wydarzeń, które pomagają weryfikować biznesowe pomysły: warsztaty, hackatony i konferencje.

Realizuje program akceleracyjny KPT ScaleUp. Firmy mogą liczyć na wsparcie funduszy zalążkowych, zwolnienia podatkowe w ramach programu Polska Strefa Inwestycji i preferencyjne warunki wynajmu powierzchni biurowych.

Szczególne miejsce w KPT zajmują przemysł 4.0 i branża growa. Jest liderem konsorcjum hub4industry, którego celem jest kompleksowe wsparcie firm, chcących wprowadzić rozwiązania przemysłu 4.0. Organizuje konferencję Digital Dragons - kluczowe wydarzenie dla branży gier w Europie.

KPT współpracuje także z organizacjami międzynarodowymi w tym EIT Digital, której celem jest napędzanie cyfrowej transformacji w Europie.


Lokalizacja

Małopolska to region w południowej Polsce, który od lat znajduje się w ścisłej czołówce województw najbardziej atrakcyjnych dla inwestorów, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Region jest doskonale skomunikowany z resztą Polski i Europy, dzięki ciągle rozwijającemu się lotnisku Kraków-Balice, autostradzie A4 i drodze S7. Wysokie tempo rozwoju gospodarczego, liczne instytucje wsparcia biznesu, dobra infrastruktura transportowa, to tylko niektóre z powodów, dla których światowe koncerny zdecydowały się tutaj zainwestować.


Kontakt

Krakowski Park Technologiczny sp. z o.o.
ul. Podole 60, 30-394 Kraków
tel.: +48 12 640 19 40
fax: +48 12 640 19 45
e-mail: biuro@kpt.krakow.pl
www.kpt.krakow.pl

Powrót »