RYNKI ZAGRANICZNE

Australia

Australia posiada stabilny system polityczny i silną gospodarkę, co czyni ją jednym z najbogatszych krajów na świecie. Znaczący import usług i produktów, często wysokie marże, łatwość prowadzenia biznesu oraz urzędowy język angielski stanowią bardzo atrakcyjne aspekty dla eksporterów.


Australia - Eksport TOP 5Australia - Wymiana handlowaAustralia - Import TOP 5

Informacje z rynku

Eksport towarów w marcu 2021 r. wyniósł 36 246 mln AUD. Import wyniósł 27 749 mln AUD.

Największy wzrost odnotowano w eksporcie rud metali, gazu, nasion oleistych oraz węgla. Natomiast największy wzrost po stronie importu można zaobserwować w zakresie: złota, ropy naftowej, pojazdów samochodowych, maszyn elektrycznych oraz produktów leczniczych.

Produktami i usługami o największym wolumenie eksportu z Polski do Australii są: produkty mineralne, w tym srebro (86 mln USD); maszyny urządzenia (w tym aparaty telefoniczne i sprzęt telekomunikacyjny - 59,8 mln USD); samochody, statki i inne środki transportu (samochody stanowią wartość 45,8 mln USD, samochody dostawcze - 27 mln USD, części do samochodów - 14,5 mln USD); produkty chemiczne (w tym środki czystości o wartości 18,4 mln USD); rury miedziane (17 mln USD); meble (14,5 mln USD). Przewiduje się, że wartości te w najbliższych latach będą rosły.


Wydarzenia branżowe

Baza rekomendowanych wydarzeń branżowych stanowi bogaty zbiór polecanych wydarzeń z wielu branż i regionów, które mogą być istotne z punktu widzenia rozwoju polskiego eksportu.

Baza jest na bieżąco aktualizowana przez ekspertów branżowych oraz rynkowych, zarówno z Centrali PAIH, jak i Zagranicznych Biur Handlowych.

Sprawdź rekomendowane przez PAIH branżowe wydarzenia targowe organizowane w Australii. Lista dostępna TUTAJ
Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedz się, co możemy zrobić dla rozwoju Twojej firmy lub skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. 

Wyszukaj inny rynek »

Sprawdź naszą ofertę »