Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Eksport

rynki zagraniczneWęgry


Zapoznaj się z aktualnymi informacjami z rynku i zyskaj wiedzę na temat uwarunkowań prowadzenia biznesu.

Eksport/ Import

W najnowszym raporcie Międzynarodowego Funduszu Walutowego - World Economic Outlook, eksperci przewidują dla Węgier w 2022 r. wzrost PKB na poziomie 4,0%, zaś w 2023 r. na poziomie 2,5%. Dane węgierskiego rządu pokazują 8,2% wzrost PKB w Q1 2022 r., przy 5,9% celu deficytowym. Wskaźnik zadłużenia publicznego wyniósł 78,2% PKB na koniec 2021 r. co oznacza obniżenie o 1,8% w stosunku do 2020 r. Węgierski rząd planuje obniżenie zadłużenia do 63,1% w 2026 r. Konsumpcja gospodarstw wzrosła o 2,1%, inwestycje o 8,7% w stosunku do 2020 r. Poziom bezrobocia wynosi 3,5% (maj 2022), eksport wzrósł o 1,7%, a import o 0,9% (marzec 2022). Dane Węgierskiego Urzędu Statystycznego za I kw. 2022 r. wykazują wzrost PKB na poziomie 8,2% oraz wzrost produkcji przemysłowej w grudniu o 9,4%.

Węgry mają ujemne saldo handlu zagranicznego szacowane w kwietniu br. na poziomie 523 mln EUR.

W strukturze towarowej polskiego eksportu na Węgry dominowały wyroby przemysłu elektromaszynowego, wyroby metalurgiczne, wyroby przemysłu chemicznego oraz art. spożywcze. Z kolei w strukturze towarowej importu do Polski z Węgier dominowały wyroby przemysłu elektromaszynowego, wyroby przemysłu chemicznego (farmaceutyki) oraz art. spożywcze.


Alert rynkowy

Dowiedz się więcej o bieżącej sytuacji na Węgrzech. Sprawdź, czy występują ograniczenia i restrykcje lub utrudnienia w podróżowaniu. Nie przegap szans eksportowych pojawiających się na tym rynku. Alert rynkowy dostępny tutaj


Wydarzenia branżowe

Sprawdź rekomendowane przez PAIH branżowe wydarzenia targowe organizowane na Węgrzech. Lista dostępna tutajOpracowania i raporty:

Charakterystyka rynku
Podstawowe informacje gospodarcze, potencjał eksportowy, kultura biznesu.

Ikona publikacji do pobrania - szara mała   Zobacz » 

Informacje podatkowe 
System podatkowy oraz podstawowe rodzaje danin.

Ikona publikacji do pobrania - szara mała   Zobacz » 


Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedź się, co możemy zrobić dla rozwoju Twojej firmy lub skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. 

Wyszukaj inny rynek »

Sprawdź naszą ofertę »Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij