Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Eksport

rynki zagraniczneSingapur


Zapoznaj się z aktualnymi informacjami z rynku i zyskaj wiedzę na temat uwarunkowań prowadzenia biznesu.

Eksport/ Import

Na podstawie szacunków MTI (Ministry of Trade and Industry) gospodarka Singapuru w czwartym kwartale 2021 r. wzrosła o 6,1% w ujęciu rocznym, nieco zwalniając po 7,5% osiągniętym w poprzednim kwartale. W ujęciu kwartalnym gospodarka wzrosła o 2,6% w czwartym kwartale, szybciej niż wzrost o 1,2% w poprzednim kwartale. W całym 2021 r. gospodarka wzrosła o 7,2%, odbijając się od spadku o 5,4% w 2020 r. Handel zagraniczny wzrósł o 17,6% w styczniu 2022 r., po wzroście o 18,4% odnotowanym grudniu 2021 r. Całkowita wartość eksportu wzrosła o 22,1%, po 28,0% wzroście z grudnia 2021 r. Całkowity import wzrósł o 28,3%, po wzroście o 35,4% w grudniu 2021 r.

Największą kategorią importową z 43% udziałem są maszyny i urządzenia (z czego elektronika stanowi 60%). Kraj importuje również: ropę naftową (32%), wyroby niesklasyfikowane (7%) i wyroby chemiczne (7%). Głównymi rynkami importowymi są: Chiny (11%), Malezja (11%), Stany Zjednoczone (9%), Korea Południowa (8%), Japonia (6%) i Indonezja (5%).

W strukturze towarowej singapurskiego eksportu do Polski dominowały przyrządy i aparatura, optyczne, fotograficzne, pomiarowe, kontrolne, elektronika, farmaceutyki. Z kolei w strukturze towarowej importu z Polski do Singapuru dominowały maszyny i urządzenia, sprzęt elektryczny i elektrotechniczny, przetwory spożywcze, metale nieszlachetne. Należy podkreślić wzrost dynamiki importu w grupach obejmujących produkty spożywcze i płody rolne (jaja stołowe, wieprzowina, mrożone warzywa)..


Alert rynkowy

Dowiedz się więcej o bieżącej sytuacji w Singapurze. Sprawdź, czy występują ograniczenia i restrykcje lub utrudnienia w podróżowaniu. Nie przegap szans eksportowych pojawiających się na tym rynku. Alert rynkowy dostępny tutaj


Wydarzenia branżowe

Sprawdź rekomendowane przez PAIH branżowe wydarzenia targowe organizowane w Singapurze. Lista dostępna tutajOpracowania i raporty:

Charakterystyka rynku
Podstawowe informacje gospodarcze, potencjał eksportowy, kultura biznesu.

Ikona publikacji do pobrania - szara mała   Zobacz » 

Informacje podatkowe 
System podatkowy oraz podstawowe rodzaje danin.

Ikona publikacji do pobrania - szara mała   Zobacz » 


Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedź się, co możemy zrobić dla rozwoju Twojej firmy lub skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. 

Wyszukaj inny rynek »

Sprawdź naszą ofertę »Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij