RYNKI ZAGRANICZNE

Malezja

Malezja to centrum szeroko pojętego przemysłu halal w Azji Południowo-Wschodniej ze względu na kompleksowy i nowoczesny system certyfikacji halal. Stabilna gospodarka z wysoko rozwiniętą infrastrukturą handlu e-commerce i m-commerce. Polskim eksporterom oferuje możliwości rozwoju w różnych branżach z naciskiem na: kosmetyczną, spożywczą, FinTech (nowoczesne rozwiązania IT w bankowości, finansach, ubezpieczeniach, e-commerce) oraz odnawialne źródła energii.


Malezja - Eksport TOP 5Malezja - Wymiana handlowaMalezja - Import TOP 5

Informacje z rynku

Budżet kraju na rok 2021 pod hasłem "Zjednoczeni, zwyciężymy” skupia się na trzech obszarach: zapewnienie dobrobytu obywateli, ciągłość biznesowa i odporność gospodarki.

Malezja została uznana za jeden z krajów, które odniosły największy sukces w radzeniu sobie ze społeczno-gospodarczym wpływem pandemii COVID-19. Przewiduje się, że handel zagraniczny Malezji wzrośnie o 3,9%, przy czym import i eksport towarów wzrośnie odpowiednio o 5,3% i 2,7%. PKB Malezji ma odzyskać wzrost w 2021 r. na poziomie 6,5% do 7,5%. Oczekuje się także wzrostu w konsumpcji prywatnej.

Malezja to centrum szeroko pojętego przemysłu halal w Azji Południowo-Wschodniej ze względu na kompleksowy i nowoczesny system tej certyfikacji. Stabilna gospodarka z wysoko rozwiniętą infrastrukturą handlu e-Commerce i m-Commerce. Polskim eksporterom oferuje możliwości rozwoju w różnych branżach, z naciskiem na kosmetyczną, spożywczą, FinTech oraz odnawialne źródła energii. To także w tych sektorach, w relacjach bilateralnych Polska odnosi dotychczas największe korzyści.


Wydarzenia branżowe

Baza rekomendowanych wydarzeń branżowych stanowi bogaty zbiór polecanych wydarzeń z wielu branż i regionów, które mogą być istotne z punktu widzenia rozwoju polskiego eksportu.

Baza jest na bieżąco aktualizowana przez ekspertów branżowych oraz rynkowych, zarówno z Centrali PAIH, jak i Zagranicznych Biur Handlowych.

Sprawdź rekomendowane przez PAIH branżowe wydarzenia targowe organizowane w Malezji. Lista dostępna TUTAJ



Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedz się, co możemy zrobić dla rozwoju Twojej firmy lub skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. 

Wyszukaj inny rynek »

Sprawdź naszą ofertę »