RYNKI ZAGRANICZNE

Korea Południowa

Korea Południowa to dojrzały i wymagający rynek ze stabilną, wysokodochodową gospodarką. Potencjał eksportowy dla branży spożywczej, kosmetycznej, ICT, meblowej i produktów medycznych. Umowa o wolnym handlu zawarta między krajami UE a Koreą wyeliminowała taryfy celne. Produkty europejskie cieszą się w Korei dużym uznaniem.


Korea Południowa - Eksport TOP 5Korea Południowa - Wymiana handlowaKorea Południowa - Import TOP 5

Informacje z rynku

Według danych za 2020 r. import ogółem Republiki Korei wyniósł 409,6 mld EUR, z Polski 730,8 mln EUR (0,2%). Natomiast eksport wyniósł ogółem 449,3 mld EUR, a do Polski 4,9 mld EUR (1,1%).

Republika Korei od lat należy do krajów, z którymi Polska odnotowuje wysoki deficyt w wymianie handlowej. Główną przyczyną tej sytuacji jest znaczący import generowany przez inwestorów koreańskich (tzw. import inwestycyjny), którzy prowadzą działalność produkcyjną na terenie Polski, a następnie eksportują swoje produkty na rynki europejskie. Szczególnie dotyczy to sektorów zaawansowanych technologii oraz maszyn i urządzeń.

Pomiędzy Polską a Republiką Korei podpisano szereg umów i porozumień, m.in. umowa o wolnym handlu zawarta pomiędzy Unią Europejską (w tym Polską) a Koreą. FTA UE-Korea była najobszerniejszą umową o wolnym handlu, jaką kiedykolwiek negocjowała UE, w tamtym okresie - zaczęła obowiązywać w 2011 r., a także była pierwszą taką umową zawartą z państwem azjatyckim.


Wydarzenia branżowe

Baza rekomendowanych wydarzeń branżowych stanowi bogaty zbiór polecanych wydarzeń z wielu branż i regionów, które mogą być istotne z punktu widzenia rozwoju polskiego eksportu.

Baza jest na bieżąco aktualizowana przez ekspertów branżowych oraz rynkowych, zarówno z Centrali PAIH, jak i Zagranicznych Biur Handlowych.

Sprawdź rekomendowane przez PAIH branżowe wydarzenia targowe organizowane w Korei Południowej. Lista dostępna TUTAJ



Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedz się, co możemy zrobić dla rozwoju Twojej firmy lub skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. 

Wyszukaj inny rynek »

Sprawdź naszą ofertę »