Infolinia: 800 800 120
Aktualności
Strona główna > Aktualności
27 lipca 2007

Włosi w Krakowie

Włoska firma Elettric 80 S.P.A. uruchomi ośrodek badawczo-rozwojowy na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej - Krakowski Park Technologiczny (KPT) w Czyżynach. Nowy oddział firmy rozpocznie pracę we wrześniu. Włosi otrzymali już zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Strefy.

W początkowym stadium inwestycji Elettric 80 zatrudni 10-15 inżynierów automatyków. Przejdą oni gruntowne szkolenie w zakresie rozwoju i usprawniania oprogramowania firmy.

- W Krakowie znajduje się wiele znakomitych uczelni. Jednym z naszych strategicznych celów jest opracowanie programu badawczo-rozwojowego, a najlepszym sposobem jego realizacji jest inwestowanie w wykwalifikowane zasoby ludzkie. Uczelnie kończą utalentowani technicznie studenci o silnych motywacjach. Środowisko w Krakowie rzeczywiście sprzyja powstawaniu nowego biura, jest to dla nas decydujący czynnik – powiedział Vittorio Cavirani, Dyrektor Operacyjny Elettric 80 S.P.A.

Firma przewiduje dalszy rozwój nowego centrum. - Jedną z rzeczy, którą uznaliśmy za atrakcyjną w Krakowie, jest jego strategiczne położenie geograficzne: miasto mieści się w centrum Europy, co sprawia, że jest idealnym punktem zaczepienia w przyszłych wschodnioeuropejskich planach rozwoju – dodał Cavirani. 

Firma Elettric 80 powstała w 1980 roku. Jest światowym dostawcą zautomatyzowanych rozwiązań pod klucz dla “końca linii produkcyjnej”. Jej oferta obejmuje Pojazdy Sterowane Laserowo (LGVs), zautomatyzowane maszyny do paletyzacji, wysokoobrotowe maszyny do pakowania oraz aplikacje służące do zarządzania operacjami w magazynach i centrach dystrybucji (WMS). Siedziba Elettric 80 znajduje się w Viano we Włoszech. Firma posiada swoje oddziały w Stanach Zjednoczonych oraz w Szwecji.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij