Infolinia: 800 800 120
Aktualności
Strona główna > Aktualności
3 kwietnia 2007

Inwestorzy w Kamiennej Górze

Aż 350 miejsc pracy zadeklarowali łącznie inwestorzy, którzy w zeszłym tygodniu kupili grunty w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Kamiennej Górze.

Irlandzka firma Wilton Timber Products, która w piątek weszła w posiadanie działki, zamierza uruchomić na terenie strefy produkcję drewnianych okien i drzwi. W początkowym etapie nakłady wyniosą sześć mln zł a zatrudnienie znajdą tam 54 osoby. Docelowo zakład może zatrudnić nawet do dwustu osób.

Niemiecka spółka Joh. Clouth Composite zezwolenie na działalność w SSE posiada już od ubiegłego roku. W poniedziałek firma kupiła 1,8 ha gruntu, kosztem 10 mln zł zamierza uruchomić produkcję elementów i narzędzi do przemysłu papierniczego. Inwestycja ta stworzy 14 miejsc pracy.

Polska firma odzieżowa Azarro przeznaczy 500 tysięcy złotych na wynajem hal od Strefy i zatrudni 70 osób. W ciągu miesiąca zostanie uruchomiona produkcja.

Polsko-francuska spółka Metalline uruchomi na terenie strefy produkcję elementów metalowych, metaloplastyki oraz wyposażenia wnętrz. Firma zainwestuje ponad dwa miliony złotych, zatrudni co najmniej 45 osób.

(Źródło: Puls Biznesu)Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij