Webinaria

Sektor wodorowy w Meksyku: Szanse i możliwości.

 • Data:
  28 czerwca 2022
 • Godzina:
  15:00
 • Czas trwania:
 • Branża:
  Zielone technologie
 • Miejsce:
  wydarzenie online
Sektor wodorowy w Meksyku to rozwijająca się branża z perspektywicznym rozwojem na rynku 130 mln mieszkańców. Meksyk to ważne centrum energii odnawialnej i zielonego wodoru. Niektórzy eksperci twierdzą, że Meksyk może być drugim najbardziej konkurencyjnym eksporterem do Azji i trzecim na rynki europejskie, ze względu na niski koszt produkcji ekologicznego wodoru.

Posiada również dobrze rozwiniętą infrastrukturę, która umożliwi i wzmocni rozwój ekologicznego wodoru. Potencjał ten został wykorzystany przez niektóre międzynarodowe firmy, które już planują swoją strategię na rynku meksykańskim. To także wielka szansa dla polskich firm, ponieważ jest to stosunkowo nowa branża, pełna możliwości.

Według badania potencjału transformacji opublikowanego przez Niemieckie Stowarzyszenie Współpracy Międzynarodowej w Meksyku (GIZ) w październiku 2021 r., w Meksyku istnieje już rynek wodoru napędzany przez rafinerię i petrochemię. Na całym świecie 86% wodoru znajduje się w niewoli, a 14% to wodór komercyjny. W Meksyku 98,6% wodoru znajduje się w niewoli, a tylko 1,4% to wodór komercyjny.

Zapraszamy na webinarium, podczas którego:

 • dowiesz się jak eksportować swoje rozwiązania wodorowe do Meksyku,
 • poznasz trendy i możliwości rozwoju w sektorze wodorowym w Meksyku,
 • poznasz nowy i dynamicznie rozwijający się sektor na rynku meksykańskim.


Szkolenie poprowadzą:

 • Patrycja Staszewska, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Meksyku,
 • Viktor Stefan, p.o. Kierownik Regionu Ameryki Północnej i Łacińskiej, Centrum Eksportu, PAIH,
 • Grzegorz Gałczyński, Menedżer ds. Branż Strategicznych, Centrum Eksportu, PAIH,
 • Julio Acevedo, Ekspert, Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Meksyku,
 • Israel Hurtado, President, Mexican Hydrogen Association,
 • Bruno Ramos Maza, President & Founder, SEVEN - Power System for Neutral Emissions Vehicles.


Webinarium odbędzie się 28 czerwca o godz. 15:00 i będzie prowadzone w języku polskim oraz angielskim.

Nasi eksperci

Patrycja Staszewska

Patrycja Staszewska

Biuro PAIH w Meksyku

Od 2005 r. mieszka w Meksyku i zajmuje się rozwojem współpracy handlowej i promocją bezpośrednich inwestycji zagranicznych oraz wsparciem międzynarodowego handlu między Meksykiem a Europą. Wyróżnia się doskonałą znajomością europejskiej i meksykańskiej kultury biznesu i posiada dwunastoletnie doświadczenie zawodowe na rynku meksykańskim.

Pracowała w sektorze publicznym i prywatnym, koncentrując się głównie na wzmacnianiu działalności handlowej między Polską a Meksykiem, Ameryką Łacińską i innymi krajami europejskimi; organizowaniu i koordynowaniu wydarzeń z zakresu promocji gospodarczej i misji gospodarczych, organizowaniu warsztatów, paneli i spotkań B2B dla firm europejskich, meksykańskich i instytucji państwowych. W 2008 r. pracowała jako Menedżer Projektów dla Biura Handlowego Finlandii Business Finland w Mexico City, koordynowała działania promocyjne i wspierała możliwości biznesowe między firmami meksykańskimi i fińskimi. W 2009 r. w ramach współpracy z Norweską Izbą Handlową Innovation Norway koordynowała oficjalną wizytę Księcia Haakona i Księżniczki Mette Marit z Norwegii i norweskiej misji gospodarczej 80 przedsiębiorstw z sektora naftowo-gazowego. Od maja 2009 r. do 2012 r. pracowała jako Zastępca Dyrektora ds. Promocji Narodowej i od 2010 r. jako Zastępca Dyrektora ds. Promocji Międzynarodowej Europy i Azji w Meksykańskiej Agencji Promocji Inwestycji i Handlu (ProMexico). W grudniu 2010 r. była członkiem Komitetu ds. Koordynacji COP 16 – Konferencji Narodów Zjednoczonych dotyczącej Zmian Klimatycznych w Cancun w Meksyku. W ramach tego projektu była odpowiedzialna za organizację i koordynację 50 paneli ekspertów związanych z odnawialnymi źródłami energii. W 2012 roku założyła własną firmę doradczo-konsultingową – Intermex Business zajmującą się wsparciem europejskiego biznesu na rynku meksykańskim i działalność i promocją zagranicznego handlu w Meksyku. Od styczniu 2016 roku pracowała w Ambasadzie RP w Meksyku jako Analityk ds. Ekonomicznych wspierała rozwój współpracy handlowej między Polską i Meksykiem.

Ukończyła filologię niemiecką, politologię międzynarodową i prawo Unii Europejskiej na Uniwersytecie w Hamburgu w Niemczech.

Biegle posługuje się językiem hiszpańskim, angielski i niemieckim.