Wydarzenia

Polska na Singapore Week of Innovation and Technology (SWITCH 2021)

 • Data:
  8 listopada 2021
 • Branża:
 • Miejsce:
  Singapur
 • Udział PAIH (ZBH):
  NIE
 • Organizator:
Polska Agencja Inwestycji i Handlu zaprasza do uczestnictwa w jednej z największych imprez technologicznych w Azji: "SWITCH2021 - Singapore Week of Innovation and Technology". Wydarzenie w formule hybrydowej odbędzie się w dniach 8-12 listopada br. Polska jako jedyny kraj regionu Europy Środkowo-Wschodniej organizuje swój wirtualny Pawilon, za którego koordynację odpowiada Polska Agencja Inwestycji i Handlu. W ramach narodowego stoiska, PAIH promować będzie najciekawsze rozwiązania polskich firm reprezentujących branżę nowych technologii.

SWITCH 2021


Wirtualny Pawilon będzie aktywny do czerwca 2022 roku. PAIH na czele z naszym biurem w Singapurze promować będzie polskie technologie, a wśród nich m.in. firmy takie jak Sunroof, FibriTech, Vue Storefront, Versabox, Stethome i Airly.

Chcemy podkreślić obecność Polski na globalnej mapie innowacji. Celem jest umacnianie wizerunku naszego kraju jako Tech Hub w regionie CEE oraz podkreślenie na arenie międzynarodowej potencjału polskich firm technologicznych, które wystawiają się na wirtualnym stoisku. Za koordynację obecności Polski na SWITCH2021 odpowiada Polska Agencja Inwestycji i Handlu - podkreśla Magdalena Smolak, kierownik biura PAIH w Singapurze.

SWITCH 2021 organizowane jest przez Enterprise Singapore (ESG), a wspierane przez National Research Foundation (NRF).

Więcej informacji: Singapore Week of Innovation and Technology SWITCH

O Switch 2021

To już szósta edycja wydarzenia odbywającego się w ramach Singapore FinTech Festival & Singapore Week of Innovation and TeCHnology (SFFxSWITCH). SWITCH 2021 to trzy dni intensywnych spotkań i dyskusji poświęconych innowacjom i najnowszym technologiom z całego świata.

W poprzedniej edycji udział wzięło ponad 15 tys. osób z 42 miast z całego globu, a całość uświetnili m.in. Tim Draper, współzałożyciel Draper Associates, dr Youngcho Chi, prezes i dyrektor ds. innowacji Hyundai Motor Group oraz Heng Swee Keat, wicepremier Singapuru. W poprzednich latach na SWITCH2021 obecne były też międzynarodowe korporacje: Shell, L’Oréal, DHL, Microsoft, Google, Facebook, Deloitte i inni. Od 2017 roku w ramach festiwalu odbywa się także SLINGSHOT - międzynarodowy konkurs dla startupów, na którym mogą się zaprezentować inwestorzy, największe korporacje i partnerzy biznesowi gotowi nawiązać nowe współprace.

Sesja Poland Access Market prezentująca nasz kraj i polski ekosystem innowacji odbędzie się 8 listopada.

Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach, m.in.:

a) SWITCH

8 listopada: Poland Access Market; SWITCH Global - poznaj możliwości rynkowe razem z międzynarodowymi ekspertami biznesowymi w ponad 40 państwach w ramach SWITCH Global’s Market Access Sessions

Poland - The CEE's Tech Powerhouse
(Czas: 10-10.30am CEST / 5-5.30pm SGT)

 • 10.00 - 10.02am H.E. Ambassador Magdalena Bogdziewicz (recorded)
 • 10.02 - 10.04am Opening remarks by Krzysztof Drynda - CEO at PAIH (recorded)
 • 10.04 - 10.12am Poland your Tech Hub in CEE by Agnieszka Szweda - Expert at Center of Strategic Investments PAIH (live broadcast)
 • 10.12 - 10.21am Innovation Ecosystem in Poland by Tomasz Snażyk - CEO at Startup Poland (live broadcast)
 • 10.21 - 10.30am Why I left California for Warsaw, Poland by Dominik Andrzejczuk - Managing Partner at Atmos Venture (live broadcast)


Banner event SWITCH


Networking Room - uruchomiony będzie równolegle do sesji Poland Access Market. Przewiduje rozmowy z ekspertami PAIH w ramach dwóch ścieżek: a/ biznes (Aleksander Czechowski) i b/ inwestycje (Marlena Janiszewska).
(Czas: 10-11am CEST / 5-6.00pm SGT)

b) Singapore Fintech Festival

Demo Day Global FinTech Hackcelerator - tego samego dnia na Singapore Fintech Festival (realizowany równolegle do SWITCH) odbywają się finały Global FinTech Hackcelerator; zaprezentują się finaliści (łącznie 15 firm z całego świata) ze wszystkich regionalnych edycji konkursu, w tym z II edycji European FinTech Hackcelerator (EFH 2021), której PAIH jest Partnerem Strategicznym, a polski akcelerator Accelpoint - głównym organizatorem. Wśród 15 firm, które powalczą o główne nagrody, jest m.in. polski startup Skyblu.ai. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest Green Finance.
(Czas: 5-6.30am CEST / 11.30-2pm SGT)

O Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) jest instytucją doradczą, działającą we współpracy z Grupą Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) pod kierownictwem Ministerstwa Rozwoju i Technologii. PAIH to pierwszy punkt kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez sieć biur na całym świecie. Wzmacnia rozpoznawalność polskich marek na międzynarodowych rynkach, promuje rodzime produkty i usługi oraz rozwiązania technologiczne made in Poland. Agencja pomaga przedsiębiorcom w wyborze optymalnej ścieżki ekspansji za granicą. Wspiera również napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski oraz realizację polskich inwestycji w kraju. PAIH współpracuje z sektorem publicznym i partnerami regionalnymi, oferując m.in.: szkolenia, audyt i promocję nieruchomości inwestycyjnych, współpracę przy organizacji misji biznesowych oraz wsparcie komunikacyjne przy realizacji wspólnych projektów.