Webinaria

Rola certyfikacji halal w eksporcie do Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu, Malezji i Maroka

 • Data:
  7 lipca 2020
 • Godzina:
  10:00
 • Czas trwania:
 • Branża:
  Kosmetyki
  Żywność
 • Miejsce:
  wydarzenie online
Certyfikacja halal - wymóg, szansa, nisza? Jak wykorzystać potencjał rynków Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu, Malezji i Maroka w eksporcie produktów? Dowiedz się podczas bezpłatnego webinarium!

Na świecie żyje ponad 1,5 mld wyznawców islamu, a pojęcie halal jest ściśle związane z wymaganiami oraz upodobaniami muzułmanów jako konsumentów. Chcesz je poznać?

Zapraszamy do udziału w webinarium, które odbędzie się 7 lipca o godz. 10.00 czasu polskiego (CET). Kierownicy Zagranicznych Biur Handlowych i zaproszeni goście odpowiedzą na pytania:

 • jaką rolę pełni certyfikat halal w eksporcie artykułów spożywczych oraz kosmetycznych do Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu, Malezji i Maroka,
 • jakie instytucje i organizacje są uprawnione do wydania certyfikatu,
 • jakie wymagania należy spełnić, aby go zdobyć,
 • jak Twoja firma na tym zyska.


Webinarium będzie prowadzone w języku polskim.

Nasi eksperci

Radosław Kyc

Radosław Kyc

Biuro PAIH w Rijadzie

W trakcie kariery zawodowej odbył praktyki studenckie w Ambasadach RP w Trypolisie, Tunisie i Kairze. Pracował w Libii (tłumacz/asystent prezesa w Libyan-Polish Construction Company), Jordanii dla Canusa CPS (supervisor z ramienia kanadyjskiego podwykonawcy przy projekcie DISI Water Conveyance Project) oraz najdłużej – w Arabii Saudyjskiej (Management Consultant w Gulf Impel Services Co.). Doświadczenie handlowe zdobywał w spółce TradeBridge we Wrocławiu.

Absolwent filologii orientalnej i arabistyki – początkowo w Instytucie Orientalistycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, następnie na rocznym stypendium na Uniwersytecie Jordańskim w Ammanie oraz w Katedrze Arabistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukończył również studia podyplomowe z zarządzenia w przemyśle naftowym i gazowniczym na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Posługuje się językiem arabskim i angielskim.

Jarosław Al Abbas

Jarosław Al Abbas

Biuro PAIH w Kuwejcie

Absolwent Politechniki Warszawskiej. Specjalista w zakresie automatyzacji procesów biznesowych.

Menedżer, przedsiębiorca z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem związany z sektorem teleinformatycznym. Lead generator, negocjator, specjalista w zakresie planowania strategii sprzedażowej B2B. Networker z wieloletnim doświadczeniem we współpracy z branżowymi i bilateralnymi izbami gospodarczymi.

Doświadczenie w komunikacji międzykulturowej i biznesowej z krajami arabskimi.

Przemysław Zaręba

Przemysław Zaręba

Biuro PAIH w Kuala Lumpur

Od kilku lat związany zawodowo z Azją Południowo-Wschodnią. Pracował jako wykładowca w Indonezji (Perbanas School of Business, Raffles Institute of Higher Education, Widya Mandala Catholic University) oraz Mjanmie (Robinson Business School, Yangon). Prowadził również zajęcia na Uniwersytecie WSB w Dąbrowie Górniczej.

Doświadczenie zawodowe zdobył w firmach w Polsce: ArcelorMittal, Timken, Manpower oraz w Londynie: Macsteel International.

Absolwent zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Katowicach, uczestnik zajęć na studiach MBA w ramach wymiany studenckiej na  Stuttgart Institute of Management and Technology.

Maciej Klósak

Maciej Klósak

Biuro PAIH w Casablance

Z Marokiem związany od ośmiu lat poprzez prowadzenie prac badawczych i wdrożeniowych w dziedzinie mechaniki materiałów, a obecnie poprzez dyplomację ekonomiczną jako kierownik biura PAIH w Casablance. Przez wiele lat związany z R&D u światowego lidera branży stalowej ArcelorMittal na kontraktach w Luksemburgu, Polsce i Francji.

Doktor nauk technicznych z dyplomem uzyskanym na Université de Metz we Francji, inżynier budownictwa i mechaniki (Politechnika Poznańska i Faculté Polytechnique de Mons w Belgii), posiada dyplom MBA Notthingham Trent University w Wielkiej Brytanii. Członek The Explorers Club w Nowym Jorku.

Posługuje się językiem francuskim oraz angielskim.