Parki przemysłowe i technologiczne

Park Przemysłowy Boruta Zgierz


 PL | EN


30 grudnia 2003 r. Rada Miasta Zgierza przyjęła uchwałę sprawie utworzenia na terenie Gminy Miasta Zgierz parku przemysłowego o nazwie Park Przemysłowy Boruta Zgierz, a  8 lipca 2004 r. powołano na terenie byłych Zakładów Przemysłu Barwników „Boruta” Park Przemysłowy Boruta Zgierz.

Zadaniem Parku jest rozwój przedsiębiorczości i wzrost innowacyjności poprzez wykorzystanie i rozbudowę infrastruktury obszaru po zakładach „Boruta”. Park Przemysłowy Boruta Zgierz nie posiada statusu SSE. Obecnie zarządzany jest przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.

Członkami Parku są: Gmina Miasto Zgierz, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka, Instytut Barwników i Produktów Organicznych, Malex, Sawo Recykling, Energetyka Boruta, Widexpol, Agro-Land, Isko-Denim, Pentawena, Margaz, Brenntag Polska. Członkowie Parku Przemysłowego Boruta Zgierz mają prawo używać logo Parku. Miasto nie jest właścicielem żadnej działki; wszystkie pozostają w rękach prywatnych.

Park Przemysłowy Boruta Zgierz zajmuje powierzchnię 173,9605 ha, w tym powierzchnia działek - 158,4734 ha i powierzchnia dróg - 15,4871 ha. P.P.B.Z.

Lokalizacja

Park położony jest w dobrze skomunikowanym miejscu, w odległości 3 km  od autostrady A2   i kilkunastu kilometrów od skrzyżowania A2 z A1 oraz planowanej obwodnicy S14. Na terenie Parku znajdują się bocznice kolejowe i elektrociepłownia. W sąsiedztwie Parku działa nowoczesna oczyszczalnia ścieków z dużymi wolnymi mocami przerobowymi.

Kontakt

Urząd Miasta Zgierza, Wydział Promocji Miasta
95-100 Zgierz,
Plac Jana Pawła IIi nr 19
tel.: +48 500 160 915,
e-mail: boruta@umz.zgierz.pl 
www.zgierz.pl

Powrót »