Parki przemysłowe i technologiczne

Włocławska Strefa Rozwoju Gospodarczego – Park Przemysłowo-Technologiczny

PL | EN


Teren położony jest w bliskim sąsiedztwie Zakładów Azotowych Anwil SA Grupa Orlen - potentata krajowego w branży chemicznej. Bliskość tak prężnej i nowoczesnej firmy doskonale stymuluje rozwój gospodarczy firm działających w różnych sektorach przemysłu. W bezpośrednim sąsiedztwie powstał również zakład produkcji materiałów budowlanych P.V. Prefabet Kluczbork S.A. Aktualnie na obszarze WSRG-PPT trwa budowa zakładu firmy WIKA Polska sp. z o.o. SGF sp.k. - producenta aparatury kontrolnopomiarowej). 

Grunty położone w granicach WSRG-PPT są własnością Gminy Miasto Włocławek i znajdują się w obszarze przemysłowym miasta bez sąsiedztwa zabudowy mieszkaniowej, co wyróżnia je na tle ofert inwestycyjnych gmin ościennych. Teren objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, dzięki czemu skróceniu ulega czas trwania przygotowania inwestycji do realizacji.

Lokalizacja

WSRG-PPT położona jest we Włocławku - w centrum Polski, w województwie kujawsko-pomorskim, nad Wisłą, na głównych szlakach komunikacyjnych.  Dobre skomunikowanie zapewnia droga krajowa nr 91 i droga nr 252 prowadząca do Inowrocławia oraz autostrada A1 z dwoma węzłami Włocławek Północ (Brzezie) o Włocławek Zachód (Pikutkowo), a także linia kolejowa nr 18 relacji Kutno-Toruń. Włocławek jest trzecim co do wielkości miastem województwa kujawsko-pomorskiego. położonym  nad rzeką Wisłą (odległość od Warszawy ok 160 km, od Łodzi - 100 km, natomiast od miast takich  jak Toruń, czy Płock to ok. 50 km).

Oferta 

Wsparcie ze strony Urzędu Miasta Włocławek, Centrum Obsługi Inwestora, w zakresie pomocy administracyjnej w postaci kompleksowej obsługi w przygotowaniu inwestycji, jak i w fazie poinwestycyjnej.

Bogata oferta instytucji otoczenia biznesu takich jak: Kujawskie Poręczenia Kredytowe Sp. z o.o. Kujawsko - Pomorski Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. Kujawsko - Pomorski Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o., Włocławski Inkubator Innowacji i Przedsiębiorczości, Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. itp.

Możliwość uzyskania zwolnień podatkowych.

Elementy atrakcyjności inwestycyjnej: dogodna infrastruktura techniczna; odpowiednia infrastruktura społeczna; przyjazny mikroklimat administracyjny; dobrze rozwinięta infrastruktura kulturalna, kapitał turystyczny, obiekty zabytkowe.


Kontakt:

Centrum Obsługi Inwestora
Urząd Miasta Włocławek
Zielony Rynek 11/13
87-800 Włocławek
tel. + 48 54 4144044, + 48 54 4144477, + 48 54 4144767
email: poczta@um.wloclawek.pl
www.wloclawek.pl


Powrót »