Parki przemysłowe i technologiczne

Lubelski Park Naukowo – Technologiczny

 

PL | EN


Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A. powstał w 2005 roku jako wspólna inicjatywa samorządu województwa lubelskiego i Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Już w 2009 r. do użytku został oddany pierwszy budynek, który wkrótce stał się miejscem współpracy instytutów naukowych, uczelni wyższych oraz zakładów produkcyjnych pracujących nad nowoczesnymi technologiami i produktami rynkowymi.

Misją Parku jest wspieranie rozwoju Województwa Lubelskiego przez stworzenie platformy dla współpracy lubelskich uczelni, przedstawicieli biznesu i środowiska start-up.


Lokalizacja

Siedziba Parku znajduje się w południowo-wschodniej części Lublina, w dzielnicy Felin. W bliskim sąsiedztwie swoje budynki ma Uniwersytet Przyrodniczy oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski, a także Państwowe Muzeum na Majdanku. Budynek LPNT jest bardzo dobrze skomunikowany poprzez drogi krajowe S-17 i S-12, przy szlaku "Via Carpatia", który integruje systemy transportowe wielu państw. Ponadto zaletą jest bliskość Portu Lotniczego Lublin oraz położenie na granicy Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro Park Mielec - Lublin.

Dojazd do Parku umożliwia komunikacja miejska, w tym system nowoczesnych linii trolejbusowych.


Oferta

Zadaniem LPNT jest ułatwianie przepływu wiedzy między biznesem a nauką. Naszym celem jest wspieranie inicjatyw na rzecz pobudzania innowacyjności. Nasz zespół pomaga początkującym przedsiębiorcom w uruchomieniu i prowadzeniu własnej działalności oraz w transferze technologii. Naszym zadaniem jest wpieranie rozwoju innowacji oraz technologii przedsiębiorstw między innymi poprzez specjalistyczne prorozwojowe usługi doradcze mające na celu zwiększenie konkurencyjności i efektywności ekonomicznej przedsiębiorstwa zarówno na poziomie operacyjnym jak i strategicznym. Kadra LPNT posiada bogate doświadczenie w koordynacji i bieżącej obsłudze projektów, rekrutacji uczestników i promocji, zarządzaniu, monitoringu i raportowaniu. Posiadamy również doświadczonych specjalistów z zakresu zamówień publicznych, HR i finansów, prawników znających specyfikę realizacji projektów oraz wykwalifikowaną kadrę administracyjną i informatyczną.

Udostępniamy nieruchomości i infrastrukturę techniczną zapewniając przedsiębiorcom korzystne warunki prowadzenia działalności.

  • Budynek: Wielofunkcyjny obiekt wyposażony w niezbędną infrastrukturę o łącznej powierzchni funkcjonalnej 12 500 m2.
  • Sale konferencyjne i szkoleniowe: 4 sale szkoleniowe o powierzchniach po 60 m2, które mogą być aranżowane w dowolny sposób.
  • Aula konferencyjna zaprojektowana dla 420 osób.
  • Biura: wynajem powierzchni biurowych o wysokim standardzie wykończenia.

Korzyści dla najemców to m.in.: dobra lokalizacja, bliskie sąsiedztwo Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Podstrefa SSE „Mielec”), otoczenie firm i jednostek badawczych zajmujących się działalnością innowacyjną, w województwie zajmującym 6 miejsce pod względem liczby zarejestrowanych startupów, o przystępnych kosztach życia i prowadzenia działalności gospodarczej, dostępność wielu uczelni oraz potencjał ponad 60 tys. studentów z różnorodnym wykształceniem wyższym, dostępność miejsc parkingowych.

Preferowany profil działalności firm i instytucji: sektor R&D, branża IT, biotechnologiczna, jednostki badawczo-naukowe.

START-UP: LPNT stwarza atmosferę i daje narzędzia do szybkiego rozwoju innowacyjnych pomysłów. Oferujemy wiele bezpłatnych szkoleń, udostępniamy biura i sale konferencyjne, organizujemy mnóstwo eventów dla właścicieli start-upów. Inkubator Technologiczny pomaga początkującym przedsiębiorcom w uruchomieniu i prowadzeniu własnej działalności. Pomoc ta obejmuje m.in. wynajem powierzchni biurowej na preferencyjnych warunkach wraz z odpowiednią infrastrukturą, usługi doradcze z zakresu prawa, księgowości, marketingu, tworzenia biznesplanu, opiekę mentorską oraz dostęp do specjalistycznie wyposażonych pomieszczeń (sala konferencyjne, pomieszczenia do spotkań biznesowych) i otoczenia innych firm zajmujących się innowacyjną działalnością.


Kontakt

Lubelski Park Naukowo Technologiczny S.A.
ul. Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin
tel.: (81) 534 61 00 / 506 977 960
e-mail: biuro@lpnt.pl
https://lpnt.pl/


Powrót »