Parki przemysłowe i technologiczne

Elbląski Park Technologiczny

PL | EN


Elbląg to miasto z tradycją i przyszłością, inwestujące w nowoczesne rozwiązania i technologie. Miejsce z dobrym klimatem dla rozwoju biznesu i inwestycji. Na jego terenie funkcjonuje Elbląski Park Technologiczny, którego głównym zadaniem jest stworzenie sprzyjających warunków do podejmowania działalności gospodarczej, inwestycyjnej i badawczej.

Elbląski Park Technologiczny został utworzony w celu wspierania lokalnej przedsiębiorczości oraz wdrażania innowacyjnych rozwiązań w ramach współpracy z lokalnymi uczelniami. Nowoczesna infrastruktura oraz specjalistyczne wyposażenie badawcze umożliwiają realizację każdego projektu biznesowego oraz naukowego. EPT to miejsce skupiające partnerską współpracę środowiska samorządowego, nauki i biznesu.

Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na współpracę z EPT, otrzymują wsparcie na każdym etapie rozwoju - od startupu, poprzez rozwój technologii, inicjowanie, jak i uczestnictwo w prowadzeniu prac z obszaru badań i rozwoju.

Działania Parku koncentrują się na zwiększaniu konkurencyjności przedsiębiorstw, ich aktywnej promocji oraz świadczeniu specjalistycznych usług doradczych.


Lokalizacja

Elbląski Park Technologiczny (EPT) znajduje się w Centrum Biznesu Rozwoju i Innowacji w północnej części miasta Elbląga na obszarze Modrzewiny, będącej jednym z najbardziej atrakcyjnych terenów inwestycyjnych w Polsce.

Elbląg to niezwykle dogodnie położone miasto w północnej części Polski, na styku dwóch województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Usytuowane w pobliżu aglomeracji trójmiejskiej. Przecinają się tutaj drogi krajowe S7 i S22 łączące północ z południem kraju oraz stanowiące pomost pomiędzy wschodem i zachodem Europy. Elbląg posiada również wodne połączenie z Morzem Bałtyckim poprzez Zalew Wiślany.


Oferta

Elbląski Park Technologiczny oferuje:

  • obsługę lokalnych przedsiębiorców i potencjalnych inwestorów. Kadra EPT zapewnia kompleksową informację o dostępnych terenach inwestycyjnych, zwolnieniach z podatku dochodowego oraz nieruchomości, możliwościach finansowania biznesu, a także administracyjne wsparcie na każdym etapie procesu inwestycyjnego,
  • wsparcie dla początkujących przedsiębiorców - prowadzenie inkubatora przedsiębiorczości, 
  • dzierżawę powierzchni biurowych i laboratoryjnych,
  • wynajem specjalistycznego sprzętu badawczego,
  • akredytowane badania laboratoryjne (Laboratorium Zaawansowanych Analiz Środowiskowych EPT),
  • specjalistyczne usługi doradcze,
  • wynajem sal w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym..


Kontakt

Elbląski Park Technologiczny
ul. Stanisława Sulimy 1
82-300 Elbląg
tel.: +48 55 239 34 67
e-mail: biuro@ept.umelblag.pl
www.ept.elblag.eu


Powrót »