Webinaria

Branża spożywcza w krajach LATAM: Brazylia, Chile, Kolumbia i Meksyk

  • Data:
    20 lutego 2024
  • Godzina:
    15:00
  • Czas trwania:
    90 minut
  • Branża:
    Żywność
  • Miejsce:
    wydarzenie online

Sektor spożywczy odgrywa ważną rolę w całym regionie LATAM. Brazylia jest drugim co do wielkości eksporterem żywności przetworzonej na świecie, swoje produkty dostarcza do 190 krajów. W Chile branża spożywcza jest natomiast drugim co do ważności sektorem po górnictwie pod względem wkładu w PKB. Kolumbia jest za to jednym z największych producentów owoców i warzyw na świecie. Meksyk jest zaś dziesiątym co do wielkości producentem w sektorze spożywczym na świecie i szacuje się, że ta działalność gospodarcza generuje 7,6% PKB. Pomimo tej dużej produkcji krajowej, w krajach LATAM istnieją także liczne niezagospodarowane obszary, które są szansą dla polskich producentów.

Zapraszamy na webinarium, podczas którego dowiesz się:

  • czym charakteryzuje się sektor spożywczy w Brazylii, Chile, Kolumbii i Meksyku,
  • jakie trendy konsumenckie i zwyczaje żywieniowe można spotkać na tych rynkach,
  • jak wyglądają regulacje produktów spożywczych w krajach LATAM.

Szkolenie poprowadzą:

  • Paulo Szeptycki, Kierownik, Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w São Paulo,
  • Karolina Orlandi, Business Development Manager, Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w São Paulo,
  • Adam Pejcha, Kierownik, Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Santiago de Chile,
  • Ewelina Poleszak, Business Development Manager, Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Santiago de Chile,
  • Dorota Siry, Kierownik, Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Bogocie,
  • Patrycja Staszewska, Kierownik, Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Meksyku,
  • Ewelina Badziak, Business Development Manager, Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Meksyku.

Szkolenie będzie prowadzone w języku polskim oraz angielskim.

Udział jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Nasi eksperci

Paulo Szeptycki
Biuro PAIH w São Paulo

Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w São Paulo.

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego z tytułem Magistra z dyplomacji współczesnej. Ukończył specjalizację w zakresie stosunków międzynarodowych w Institut d’Études Politiques de Paris.

Związany z brazylijską Polonią. Pracował m.in. jako tłumacz i doradca dla zagranicznym firm zainteresowanych brazylijskim rynkiem. Doświadczenie zawodowe zdobywał również w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz Parlamencie Europejskim.

Karolina Orlandi
Biuro PAIH w São Paulo

Ekspert w Zagranicznym Biurze Handlowym PAIH w São Paulo.

Magister ekonomii polskich i brazylijskich uczelni. Specjalizuje się w ekonomii instytucjonalnej oraz polityce handlowej Brazylii. Jest wykładowcą ekonomii instytucjonalnej na studiach podyplomowych na uniwersytecie Mackenzie w São Paulo. Jest też absolwentką filologii brazylijskiej.

Doświadczenie zdobyła w konsultingu, doradzając małym i średnim przedsiębiorstwom w ich planach internacjonalizacji. Pracowała również jako tłumacz w dziedzinie ekonomii.

Płynnie włada językiem polskim, angielskim oraz portugalskim. W PAIH od 2021 roku.

Adam Pejcha
Biuro PAIH w Santiago de Chile

Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Santiago. Wspiera również działania ZBH w Buenos Aires.

Z Chile związany od 2016 roku. Pracował m.in. w Ambasadzie RP w Santiago, odpowiadając za dyplomację kulturalną i promocję oraz wsparcie Wydziału Ekonomicznego placówki i w Centrum Rozwoju Nanotechnologii (CEDENNA) Uniwersytetu Santiago de Chile, biorąc udział w pracach dot. analizy polityki bezpieczeństwa z zakresu nanotechnologii.

Przez kilka lat prowadził również własną działalność w Chile i Polsce z zakresu PR i usług multimedialnych, a przez niespełna osiem lat związany był z polskim sektorem hutniczym, odpowiadając za tworzenie i realizację licznych projektów z zakresu komunikacji i dialogu społecznego dla największego producenta stali w Polsce i na świecie.

W PAIH od 2019 roku. Początkowo wspierał projekty eksportowe i promocyjne z różnych sektorów na rynkach Stanów Zjednoczonych oraz Kanady, a od stycznia 2021 roku pracuje w ZBH Santiago.

Posługuje się biegle językiem angielskim i hiszpańskim.

Ewelina Poleszak
Biuro PAIH w Santiago de Chile

Business Development Manager w Zagranicznym Biurze Handlowym PAIH w Santiago.

Absolwentka studiów podyplomowych z Public Relations i Handlu Elektronicznego na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Od 2015 roku mieszka na stałe w Chile. Posiada międzynarodowe doświadczenie w marketingu internetowym, e-commerce i w obsłudze klienta strategicznego.

Zanim dołączyła do zespołu PAIH w 2022 r., pracowała w znanej korporacji mediowej, gdzie zajmowała się tworzeniem strategii i wdrażaniem e-kampanii dla kluczowych klientów na rynku LATAM. Prowadziła również własną działalność konsultingową w obszarze promocji i sprzedaży w Internecie dla firm z sektora spożywczego.

Wyróżnia się doskonałą znajomością rynku chilijskiego i jego kultury biznesowej.

Mówi biegle po polsku, hiszpańsku i angielsku. Zna także portugalski i rosyjski.

Dorota Siry
Biuro PAIH w Bogocie

Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Bogocie.

Absolwentka zarządzania biznesem, geografii oraz stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Od 2014 roku pracuje w Kolumbii dla firm z sektora startup, IT oraz kosmetycznego. Ma ponad 10-letnie doświadczenie w sprzedaży oraz zarządzaniu projektami, które zdobyła w Polsce, Meksyku oraz Kolumbii.

W Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu od ponad 5 lat doradza polskim firmom w ekspansji do Kolumbii, aktywnie analizując potencjał biznesowy oraz środowisko konkurencyjne tego kraju.

Patrycja Staszewska
Biuro PAIH w Meksyku

Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Meksyku od 2017 roku.

Ukończyła filologię niemiecką, politologię międzynarodową i prawo Unii Europejskiej na Uniwersytecie w Hamburgu.

Od 2005 r. mieszka w Meksyku, gdzie zajmuje się rozwojem współpracy handlowej i promocją bezpośrednich inwestycji zagranicznych oraz wsparciem międzynarodowego handlu. Pracowała w sektorze publicznym i prywatnym, koncentrując się głównie na wzmacnianiu działalności handlowej między Polską a Meksykiem, Ameryką Łacińską i innymi krajami europejskimi.

W przeszłości współpracowała z Biurem Handlowym Finlandii Business Finland, Norweską Izbą Handlową Innovation Norway oraz Agencją Promocji Inwestycji i Handlu ProMexico. Była także członkiem Komitetu ds. Koordynacji COP 16 i analitykiem ds. ekonomicznych w Ambasadzie RP w Meksyku.

Biegle posługuje się językiem hiszpańskim, angielski i niemieckim.