Infolinia Grupy PFR: 800 800 120
Aktualności
6
grudnia
2005
Polski spot reklamowy na ceremonii zapalenia rekordowej choinki
6 grudnia 2005
Mieszkańcy włoskiego miasta Gubbio ułożyli na zboczu wzgórza największą choinkę na świecie zbudowaną z lampek. W tym roku drzewko zapali pięć osób z pięciu kontynentów. Europę reprezentuje Igor Zakrzewski z Gdyni. Podczas ceremonii, krótki film przygotowany przez PAIiIZ przybliży Polskę widzom na całym świecie.

Rekordowa choinka w Gubbio.

W 1991r. choinka w Gubbio została wpisana do oficjalnej księgi Guinessa. Co roku zapalana jest 7 grudnia i pali się do Trzech Króli. W tym roku w zapalenie choinki zaangażowano ciekawe osoby z Australii, Ameryki Północnej, Azji, Afryki i Europy.


Igor Zakrzewski - przedstawiciel Europy, który zapali część choinki w Gubbio.
Igor Zakrzewski jest właścicielem firmy zajmującej się telekomunikacją i internetem. "Ceremonia we Włoszech jest dla mnie dużą niespodzianką, bo w tym roku nie planowałem w domu żadnej choinki. Mam ośmiomiesięczną córkę, która wykazuje dużą aktywność w raczkowaniu, więc nie dałoby się utrzymać drzewka w pozycji pionowej. A tak - córka będzie mogła sobie obejrzeć tatę przez internet," mówi Zakrzewski.

Polak nie pojedzie do Włoch, lecz za pomocą internetu weźmie udział w ceremonii zapalenia świateł. Naciśnie klawisz "enter" i część świateł na gigantycznej, 800-metrowej choince zabłyśnie. Sygnał z jego komputera pobiegnie drogą internetową do lampek na drzewku. Zakrzewski powie kilka słów po polsku. Pozdrowi widzów i złoży życzenia świąteczne mieszkańcom całego globu. Opowie o Polsce w historii Europy jako kraju otwartym na innych. Wtedy zostanie także pokazany trzydziestosekundowy spot przygotowany przez PAIiIZ.

Organizatorami imprezy są włoskie miasteczko Gubbio i grupa rycerska działająca na jego terenie. Ceremonia zapalenia choinki odbędzie się w środę, 7 grudnia 2005r., o godz. 19:20.

Bezpośredni przekaz z wydarzenia będzie można obejrzeć na stronach internetowych miasta Gubbio i cechu rycerskiego, oraz we włoskich stacjach telewizyjnych. W Polsce uroczystość zrelacjonuje radio RMF FM.

zobacz wszystkie aktualności

Dodaj do:    
Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.
ul. Bagatela 12; 00-585 Warszawa;
Fax: +48 22 334 9889

e-mail dla inwestorów: invest@paih.gov.pl

godziny pracy: poniedziałek-piątek 8:00-16:00
BIP
NIP: 526-030-01-67; kapitał zakładowy: 9.116.000,00 zł
KRS 0000109815 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

webmaster@paih.gov.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności
JESTEŚMY CZĘŚCIĄ GRUPY
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij