Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Inwestuj

Gdański Park Naukowo - Technologiczny


Nazwa: Gdański Park Naukowo - Technologiczny

Typ Parku: technologiczny

Podmiot zarządzający: Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o.

Etap rozwoju: rozwinięty

Status SSE: tak - Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o.


Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Gdański Park Naukowo-Technologiczny


Lokalizacja

Gdański Park Naukowo - Technologiczny ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk

GPN-T jest zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie centrum Gdańska i największych uczelni Pomorza: Politechniki Gdańskiej, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Gdańskiego. Obiekt jest dobrze skomunikowany w ramach sieci transportu publicznego oraz drogowego aglomeracji Trójmiasta.

Oferta Parku

Gdański Park Naukowo-Technologiczny (GPN-T) im. prof. Hilarego Koprowskiego jest rozwinięciem oferty inwestycyjnej Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

To miejsce współpracy dla podmiotów społecznych, gospodarczych, naukowo- badawczych oraz samorządowych. Park koncentruje się głównie na branży biotechnologicznej, IT oraz Energetyce. Przyczynia się do wymiany doświadczeń, promowania nowych rozwiązań technologicznych oraz tworzenia nowych przedsiębiorstw opartych na ciekawych, twórczych pomysłach.


Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Gdański Park Naukowo-Technologiczny


Gdański Park Naukowo-Technologiczny jest miejscem ułatwiającym i upowszechniającym dostęp do wiedzy i najnowocześniejszych badań. Gdzie przenikają się: nauka, innowacyjna gospodarka i szeroko rozumiana przedsiębiorczość. W GPN-T mieszczą się laboratoria, obiekty biurowo-technologiczne, serwerownia - Data Centre, Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe, oraz EduPrzedszkole i EduŻłobek.

GPN-T jako ośrodek promujący Przedsiębiorczość, Aktywność, Rozwój i Kreatywność tworzy miejsce, w którym pomysł przeradza się w realnie funkcjonującą firmę. Park będąc płaszczyzną dla współpracy Nauki i Biznesu jest przedsięwzięciem realizowanym we współpracy z Samorządem Województwa Pomorskiego, miastem Gdańsk oraz Politechniką Gdańską.


Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Gdański Park Naukowo-Technologiczny


Zadaniem GPN-T jest zapewnienie przedsiębiorcom wysokiej jakości usług i infrastruktury służącej wzmocnieniu oraz wykorzystywaniu ich potencjału, a także zapewnieniu zaplecza socjalnego w postaci żłobka i przedszkola przyzakładowego. Niewątpliwą korzyścią dla firm zlokalizowanych w GPN-T jest możliwość uczestniczenia w szkoleniach, konferencjach i wydarzeniach realizowanych w ramach projektów, mających między innymi na celu rozwój kompetencji biznesowych i promocję przedsiębiorczości.

Poza uwzględnieniem potrzeb małych i dużych przedsiębiorstw, bazy konferencyjno - szkoleniowej oraz sprzyjającym warunkom do wymiany myśli i doświadczeń, Park jest także kreatywnym miejscem do pracy.


Gdański Park Naukowo-Technologiczny - Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe
Gdański Park Naukowo-Technologiczny - Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe
Gdański Park Naukowo-Technologiczny - Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe


Firmy działające na terenie parku

Na terenie GPN-T funkcjonuje ponad 70 firm bazujących na unikalnym pomyśle, które przyczyniają się do rozwoju województwa pomorskiego budując jego konkurencyjność oraz stają się prekursorem działań B+R dla polskiej gospodarki.


Dane kontaktowe:

Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o.
ul. Trzy Lipy 3
80-172 Gdańsk
tel.: +48 58 740 42 00
e-mail: office@gpnt.pl
www.gpnt.pl


(Ostatnia aktualizacja: sierpień 2020)


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij