Infolinia Grupy PFR: 800 800 120
 • Facebook
 • Youtube
 • Twitter
Dlaczego Polska
Dlaczego Polska

Gdański Park Naukowo - Technologiczny
Gdański Park Naukowo-Technologiczny - zaPARKuj swój pomysł na biznes w Parku


Gdański Park Naukowo-Technologiczny


Gdański Park Naukowo-Technologiczny (GPN-T) im. prof. Hilarego Koprowskiego
jest rozwinięciem oferty inwestycyjnej Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp. z o. o.

To miejsce współpracy dla podmiotów społecznych, gospodarczych, naukowo - badawczych oraz samorządowych. Park koncentruje się głównie na branży biotechnologicznej, IT oraz Energetyce. Przyczynia się do wymiany doświadczeń, promowania nowych rozwiązań technologicznych oraz tworzenia nowych przedsiębiorstw opartych na ciekawych, twórczych pomysłach.

Na terenie GPN-T funkcjonuje ponad 60 firm bazujących na unikalnym pomyśle, które przyczyniają się do rozwoju województwa pomorskiego budując jego konkurencyjność oraz stają się prekursorem działań B+R dla polskiej gospodarki.


Lokalizacja:


Źródło: Google Maps

GPN-T jest zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie centrum Gdańska i największych uczelni Pomorza: Politechniki Gdańskiej, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Gdańskiego. Obiekt jest dobrze skomunikowany w ramach sieci transportu publicznego oraz drogowego aglomeracji Trójmiasta.


Profil sektorowy:

Biotechnologia, Biomedycyna, ICT, Energetyka

Gdański Park Naukowo-Technologiczny jest miejscem ułatwiającym i upowszechniającym dostęp do wiedzy i najnowocześniejszych badań. Gdzie przenikają się: nauka, innowacyjna gospodarka i szeroko rozumiana przedsiębiorczość. W GPN-T mieszczą się laboratoria, obiekty biurowo-technologiczne, serwerownia - Data Centre, Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe, EduPark, EduLab oraz EduPrzedszkole i EduŻłobek.


Gdański Park Naukowo-Technologiczny

Gdański Park Naukowo-Technologiczny jest miejscem, w którym środowiska naukowe, biznes i władze samorządowe ściśle ze sobą współpracują. Daje przestrzeń do rozmów, do nawiązywania kontaktów i partnerstwa różnym społecznościom, budując w ten sposób ekosystem przedsiębiorczości. Do Parku kwalifikowane są firmy najwyższych technologii. Każda z tych firm jest wyjątkowa i z ogromnym potencjałem rozwoju.

GPN-T jako ośrodek promujący Przedsiębiorczość, Aktywność, Rozwój i Kreatywność tworzy miejsce, w którym pomysł przeradza się w realnie funkcjonującą firmę. Park będąc płaszczyzną dla współpracy Nauki i Biznesu jest przedsięwzięciem realizowanym we współpracy z Samorządem Województwa Pomorskiego, miastem Gdańsk oraz Politechniką Gdańską.


Oferta Parku:

 • Wsparcie samorządowe
 • Wirtualne Biuro
 • Ulgi podatkowe
 • Nowoczesna infrastruktura IT
 • Prestiżowy adres
 • Kompleksowa opieka naukowa i biznesowa
 • Doradztwo i obsługa prawna

Zadaniem GPN-T jest zapewnienie przedsiębiorcom wysokiej jakości usług i infrastruktury służącej wzmocnieniu oraz wykorzystywaniu ich potencjału. Gwarantuje dodatkowo także usługi administracyjne, prawne, księgowe, doradcze, szkoleniowe, a także zaplecze socjalne w postaci żłobka i przedszkola przyzakładowego. Niewątpliwą korzyścią dla firm zlokalizowanych w GPN-T jest także DATA CENTER, dzięki której firmy nie muszą inwestować w budowę własnych serwerowni, zakup kosztownego sprzętu telekomunikacyjnego, ani ponosić kosztów ich utrzymania i szkolenia zespołu specjalistów odpowiedzialnych za eksploatację złożonych systemów informatycznych. Zapewnia także udział w szkoleniach, konferencjach i wydarzeniach realizowanych w ramach projektów, mających między innymi na celu rozwój kompetencji biznesowych i promocję przedsiębiorczości.

Poza uwzględnieniem potrzeb małych i dużych przedsiębiorstw, bazy konferencyjno - szkoleniowej oraz sprzyjającym warunkom do wymiany myśli i doświadczeń, Park to także bardzo przyjemne miejsce do pracy. Na jego terenie znajduje się fitness klub, restauracja, kawiarnia, Centrum Edukacji dla Dzieci i Młodzieży EduPark.


Firmy działające na terenie parku:

Ponad 100 firm zlokalizowanych jest na terenie Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Blisko 100 firm zarejestrowanych jest w Wirtualnym Biurze na terenie GPN-T.

Działają tu m.in. takie podmioty jak:

 • CELL-T - skupiająca się na badaniu cukrzycy typu I.

 • BLIRT SA - firma badawczo-rozwojowa, poszukująca rozwiązań w zakresie innowacyjnej białej biotechnologii oraz nanobiotechnologii.

 • POLPHARMA SA - lider polskiego rynku farmaceutycznego ulokował Centrum Badań i Rozwoju Polpharma Biologics, które będzie prowadzić prace nad lekami biotechnologicznymi, biopodobnymi i bioulepszonymi. Centrum docelowo zatrudniać będzie to 50 specjalistów z możliwością dalszej ekspansji.

 • DATERA SA - jest firmą technologiczną (software house), która specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań teleinformatycznych. Finalista konkursu European Business Awards.

 • FANCYFON SA - dostarcza oprogramowanie oraz świadczy usługi z zakresu zdalnego zarządzania smartfonami i tabletami.

 • AITON CALDWELL SA - to lider polskiego rynku hostowanych usług telekomunikacyjnych dla firm z sektora MSP oraz klientów indywidualnych. Głównym obszarem działania spółki jest świadczenie usług SaaS (Software as a Service) opartych na zdalnym udostępnianiu oprogramowania poprzez sieć internet.

 • QUMAK SA - to polska spółka giełdowa projektująca, realizująca i serwisująca teleinformatyczne, innowacyjne rozwiązania dla biznesu. Wdraża zaawansowane systemy do zarządzania dużymi organizacjami, buduje inteligentne i przyjazne środowisku obiekty, pracuje nad usprawnieniem komunikacji w aglomeracjach miejskich, tworząc Inteligentne Systemy Transportowe, projektuje i wdraża infrastrukturę lotniskową na największych portach lotniczych w kraju.

 • POMORSKIE CENTRUM PRZETWARZANIA DANYCH Sp. z o.o. - wspiera firmy w budowaniu profesjonalnych rozwiązań IT. Działa w takich obszarach jak: hosting serwerów i aplikacji, kolokacja i dzierżawa serwerów dedykowanych, wirtualizacja, hosting stron www, backup danych, streaming wideo.

 • ROBONET Sp. z o.o. - celem firmy jest szerzenie zainteresowania robotyką oraz rozwijanie kompetencji ITC wśród dzieci i młodzieży, poprzez rozwój i realizację autorskiego programu edukacji praktycznej. Gównym projektem są kursy i warsztaty RoboCAMP, podczas których młodzi ludzie poznają tajniki informatyki, robotyki i programowania, przy wykorzystaniu najnowocześniejszych materiałów dydaktycznych do samodzielnego montażu. Kursanci wzbogacają wiedzę programistyczną zagadnieniami fizyki i mechaniki, budując proste maszyny z zestawów LEGO Mindstorms NXT, VEX Robotics Design System oraz Robotis BIOLOID.

 • BREAKTHRU FILMS - zajmuje się produkcją filmów animowanych i aktorskich oraz dystrybucją - zarówno własnych produkcji, jak i innych. Wytwórnia swą światową renomę zawdzięcza zwłaszcza filmom krótkometrażowym, które nagradzane były na prestiżowaych festiwalach filmowych na całym świecie. Największym sukcesem jest wyróżnienie w środowisku filmowym – uhonorowanie statuetką Oskara za krótkometrażowy film animowany „Piotruś i wilk”, który przez krytyków okrzyknięty został „nową klasyką”.


Dane kontaktowe:

Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o.

ul. Trzy Lipy 3,
81-172 Gdańsk,
tel.: +48 58 739 61 17
e-mail: office@gpnt.pl

Strona internetowa: www.gpnt.pl
FB: www.facebook.com/FanPageGPNT

 

Ostatnia aktualizacja 2015-06-19


Jeśli chcą Państwo otrzymywać Newsletter, prosimy o wypełnienie formularza

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Bagatela 12

00-585 Warszawa

e-mail dla inwestorów: invest@paih.gov.pl
e-mail dla eksporterów: eksport@paih.gov.pl

NIP:526-030-01-67; kapitał zakładowy: 138.006.600,00 PLN

KRS 0000109815 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawa w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

webmaster@paih.gov.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Facebook Youtube Twitter Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij