RYNKI ZAGRANICZNE

Chile

Chile posiada 29 umów handlowych z 65 rynkami reprezentującymi 67% światowej populacji i 88% światowego PKB. Pod względem warunków sprzyjających do prowadzenia działalności gospodarczej Chile zajmuje 59. pozycję wśród 190 ujętych w rankingu gospodarek świata. Przejrzyste procedury, otwartość na rynki zagraniczne oraz stabilna ekonomia pozycjonują Chile jako potencjalnego partnera handlowego.


Chile - Eksport TOP 5Chile - Wymiana handlowaChile - Import TOP 5

Informacje z rynku

W pierwszym kwartale 2022 r. gospodarka chilijska odnotowała wzrost o 7,2% w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. W pierwszych trzech miesiącach tego roku wartość importu wzrosła o 17,5% (przede wszystkim maszyny, energia i odzież). Banco Central de Chile szacuje, że wzrost gospodarczy Chile w 2022 r. wyniesie 1,5%. W kwietniu 2022 r. inflacja w Chile wynosiła 10,5%.

W strukturze towarowej chilijskiego eksportu do Polski dominowały produkty spożywcze, produkty pochodzenia roślinnego, zwierzęta żywe i produkty pochodzenia zwierzęcego. Z kolei w strukturze towarowej importu z Polski do Chile dominowały maszyny, urządzenia elektryczne oraz ich części, produkty spożywcze. Od 2017 r. trwają negocjacje pomiędzy Unią Europejską a Chile mające na celu aktualizację obowiązującego od 2003 r. porozumienia handlowego między stronami. Unia Europejska jest największym inwestorem w Chile, jak również trzecim największym partnerem handlowym tego kraju.


Wydarzenia branżowe

Baza rekomendowanych wydarzeń branżowych stanowi bogaty zbiór polecanych wydarzeń z wielu branż i regionów, które mogą być istotne z punktu widzenia rozwoju polskiego eksportu.

Baza jest na bieżąco aktualizowana przez ekspertów branżowych oraz rynkowych, zarówno z Centrali PAIH, jak i Zagranicznych Biur Handlowych.

Sprawdź rekomendowane przez PAIH branżowe wydarzenia targowe organizowane w Chile. Lista dostępna TUTAJ
Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedz się, co możemy zrobić dla rozwoju Twojej firmy lub skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. 

Wyszukaj inny rynek »

Sprawdź naszą ofertę »