Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Kanada

KanadaKanada


Zapoznaj się z aktualnymi informacjami z rynku i zyskaj wiedzę na temat uwarunkowań prowadzenia biznesu.

Informacje ogólne

Lipcowy import towarów do Kanady wzrósł o 4,3%, eksport wzrósł natomiast jedynie o 0,6%. W rezultacie, nadwyżka handlowa zmniejszyła się z 2,6 mld USD w czerwcu do 778 mln USD w lipcu. Rosnące ceny mają znaczący wpływ zarówno na wartości lipcowego importu i eksportu. Ceny eksportu wzrosły gwałtownie - o 16,7% w lipcu 2021 r. w stosunku do grudnia 2020 r.

Lipcowy import łącznie osiągnął rekordową wartość 53 mld USD, rosnąc w 9 z 11 grup produktów. Pojazdy silnikowe i ich części (+21,1%) odpowiadały za ponad dwie trzecie wzrostu. W tej kategorii rosły zwłaszcza samochody osobowe, lekkie ciężarówki oraz silniki. Do lipcowego wzrostu importu przyczyniło się także wyposażenie elektroniczne i elektryczne (+8,5%), zwłaszcza sprzęt komunikacyjny i audio-wideo, komputery i urządzenia peryferyjne. Spadki importu dotyczyły produktów konsumenckich (-5,3%) oraz produktów farmaceutycznych (-15,8%).  

Po skokowym wzroście w wysokości 7,5% w czerwcu, eksport całkowity w lipcu wzrósł o 0,6% osiągając rekordowy poziom 53,7 mld USD. Do wzrostu eksportu przyczyniły się zwłaszcza pojazdy silnikowe i ich części, samoloty i wyposażenie lotnicze oraz produkty energetyczne - ropa naftowa i gaz naturalny. Istotne spadki w eksporcie zanotowały produkty leśne oraz materiały budowlane i opakowaniowe (-12,7%).

W strukturze towarowej kanadyjskiego eksportu do Polski dominowały maszyny i urządzenia, brykiety węglowe i części lotnicze. Z kolei w strukturze towarowej importu z Polski do Kanady dominowały maszyny i urządzenia, meble, części do samolotów i łodzi.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij