Rynki zagraniczne

rynki zagraniczneTajwan

 
Tajwan to bardzo perspektywiczny rynek dla polskich firm oferujących innowacyjne rozwiązania technologiczne, spożywcze czy kosmetyczne. Zagraniczne produkty rywalizują z lokalnymi producentami przede wszystkim jakością, bezpieczeństwem i innowacyjnością. Zmianie ulega profil konsumenta, który coraz chętniej sięga po produkty naturalne oraz chętnie próbuje nowe, mniej znane marki. Jest to rynek zróżnicowany pod kątem preferencji oraz zasobności portfeli konsumentów. Istnieje tu duży popyt zarówno na marki ekskluzywne, jak i produkty użytku powszechnego.


Tajwan - Eksport TOP 5Tajwan - Wymiana handlowaTajwan - Import TOP 5

Informacje z rynku

Realny produkt krajowy brutto (PKB) Tajwanu został zrewidowany do 3,11% za cały rok 2020. Zgodnie z najnowszymi danymi w pierwszej połowie 2021 r. realny PKB wzrósł o 8,34%. Poza tym przewiduje się, że realny PKB wzrośnie w 2021 r. o 6,09%.

Wg najnowszych danych Ministerstwa Finansów Tajwanu, listopadowy eksport wzrósł o 30,2% r/r i wyniósł 41,58 mld USD. W tym samym czasie import wzrósł o 33,8% r/r wynosząc 35,86 mld USD. Nadwyżka handlowa w listopadzie br. wyniosła 5,71 mld USD.

W eksporcie Tajwanu dominowały produkty z grupy: podzespołów elektronicznych; produkty informacyjne, komunikacyjne oraz audio-wizualne; metale nieszlachetne oraz artykuły z metali nieszlachetnych; tworzywa sztuczne oraz maszyny.

Głównymi partnerami eksportowymi były: Chiny, kraje ASEAN, Japonia, USA oraz UE.

Eksport z Tajwanu do Polski do listopada 2021 r. wzrósł o 38,9% r/r i wyniósł 1,1 mld USD. W tym samym czasie import z Polski na Tajwan wzrósł o 5,36% i wyniósł 385 mln USD.


Wydarzenia branżowe

Baza rekomendowanych wydarzeń branżowych stanowi bogaty zbiór polecanych wydarzeń z wielu branż i regionów, które mogą być istotne z punktu widzenia rozwoju polskiego eksportu.

Baza jest na bieżąco aktualizowana przez ekspertów branżowych oraz rynkowych, zarówno z Centrali PAIH, jak i Zagranicznych Biur Handlowych.

Sprawdź rekomendowane przez PAIH branżowe wydarzenia targowe organizowane na Tajwanie. Lista dostępna TUTAJJeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedz się, co możemy zrobić dla rozwoju Twojej firmy lub skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij