RYNKI ZAGRANICZNE

Singapur

Singapur to jedno z najbardziej zaawansowanych i rozwiniętych gospodarczo państw świata. Drugie miejsce zajmowane w ostatniej edycji rankingu Banku Światowego „Doing Business” potwierdzało, że kraj ten jest świetną lokalizacją do prowadzenia biznesu. Walory lokalizacyjne wskazujące na Singapur jako punkt łączący dwa oceany sprawiają, że uznawany jest on jako kraj, który łączy Azję z resztą świata.


Singapur - Eksport TOP 5Singapur - Wymiana handlowaSingapur - Import TOP 5

Informacje z rynku

Na podstawie szacunków MTI (Ministry of Trade and Industry) gospodarka Singapuru w czwartym kwartale 2021 r. wzrosła o 6,1% w ujęciu rocznym, nieco zwalniając po 7,5% osiągniętym w poprzednim kwartale. W ujęciu kwartalnym gospodarka wzrosła o 2,6% w czwartym kwartale, szybciej niż wzrost o 1,2% w poprzednim kwartale. W całym 2021 r. gospodarka wzrosła o 7,2%, odbijając się od spadku o 5,4% w 2020 r. Handel zagraniczny wzrósł o 17,6% w styczniu 2022 r., po wzroście o 18,4% odnotowanym grudniu 2021 r. Całkowita wartość eksportu wzrosła o 22,1%, po 28,0% wzroście z grudnia 2021 r. Całkowity import wzrósł o 28,3%, po wzroście o 35,4% w grudniu 2021 r.

Największą kategorią importową z 43% udziałem są maszyny i urządzenia (z czego elektronika stanowi 60%). Kraj importuje również: ropę naftową (32%), wyroby niesklasyfikowane (7%) i wyroby chemiczne (7%). Głównymi rynkami importowymi są: Chiny (11%), Malezja (11%), Stany Zjednoczone (9%), Korea Południowa (8%), Japonia (6%) i Indonezja (5%).

W strukturze towarowej singapurskiego eksportu do Polski dominowały przyrządy i aparatura, optyczne, fotograficzne, pomiarowe, kontrolne, elektronika, farmaceutyki. Z kolei w strukturze towarowej importu z Polski do Singapuru dominowały maszyny i urządzenia, sprzęt elektryczny i elektrotechniczny, przetwory spożywcze, metale nieszlachetne. Należy podkreślić wzrost dynamiki importu w grupach obejmujących produkty spożywcze i płody rolne (jaja stołowe, wieprzowina, mrożone warzywa)..


Wydarzenia branżowe

Baza rekomendowanych wydarzeń branżowych stanowi bogaty zbiór polecanych wydarzeń z wielu branż i regionów, które mogą być istotne z punktu widzenia rozwoju polskiego eksportu.

Baza jest na bieżąco aktualizowana przez ekspertów branżowych oraz rynkowych, zarówno z Centrali PAIH, jak i Zagranicznych Biur Handlowych.

Sprawdź rekomendowane przez PAIH branżowe wydarzenia targowe organizowane w Singapurze. Lista dostępna TUTAJJeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedz się, co możemy zrobić dla rozwoju Twojej firmy lub skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. 

Wyszukaj inny rynek »

Sprawdź naszą ofertę »