Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Eksport

rynki zagraniczneRPA


Zapoznaj się z aktualnymi informacjami z rynku i zyskaj wiedzę na temat uwarunkowań prowadzenia biznesu.

Eksport/ Import

W maju 2021 r. odnotowano 3,9 mld USD nadwyżki handlowej. Eksport miał wartość 11 mld USD i zmniejszył się o 6% w okresie od kwietnia do maja 2021 r., natomiast wartość importu wyniosła 7,3 mld USD i oznacza to spadek o 9% w tym samym okresie.

Największy udział w imporcie miały następujące grupy towarowe: maszyny i elektronika (20%), produkty mineralne (18%), produkty chemiczne (12%), pojazdy i sprzęt transportowy (9%), komponenty wyposażenia oryginalnego OEM (8,27%). Główne kraje importu i eksportu to Chiny, Stany Zjednoczone i Niemcy. Największy udział po stronie eksportu nastąpił w grupach towarowych obejmujących: metale szlachetne i kamienie (29%), produkty mineralne (22%), pojazdy i sprzęt transportowy (13%), produkty żelazo i stal (8%), maszyny i urządzenia (6%).

W strukturze towarowej południowoafrykańskiego eksportu do Polski dominowały produkty mineralne, żelazo, stal, pojazdy. Z kolei w strukturze towarowej importu z Polski do RPA dominowały maszyny i urządzenia, pojazdy, artykuły spożywcze.


Alert rynkowy

Dowiedz się więcej o bieżącej sytuacji w RPA. Sprawdź, czy występują ograniczenia i restrykcje lub utrudnienia w podróżowaniu. Nie przegap szans eksportowych pojawiających się na tym rynku. Alert rynkowy dostępny tutaj


Wydarzenia branżowe

Sprawdź rekomendowane przez PAIH branżowe wydarzenia targowe organizowane w RPA. Lista dostępna tutajOpracowania i raporty:

Charakterystyka rynku
Podstawowe informacje gospodarcze, potencjał eksportowy, kultura biznesu.

Ikona publikacji do pobrania - szara mała   Zobacz » 

Informacje podatkowe 
System podatkowy oraz podstawowe rodzaje danin.

Ikona publikacji do pobrania - szara mała   Zobacz » 


Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedź się, co możemy zrobić dla rozwoju Twojej firmy lub skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. 

Wyszukaj inny rynek »

Sprawdź naszą ofertę »Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij