Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Eksport

rynki zagranicznePeru


Zapoznaj się z aktualnymi informacjami z rynku i zyskaj wiedzę na temat uwarunkowań prowadzenia biznesu.

Eksport/ Import

Peru zamknęło pierwszy kwartał 2022 r. z nadwyżką handlową w wysokości ponad 3 mld USD, o 38,7% wyższą niż w tym samym okresie ubiegłego roku, zgodnie z danymi opublikowanymi przez Banco Central de Reserva del Perú. W 2021 r. wartość importu z Peru do Polski wyniosła 43,9 mld EUR, stanowiąc 3,2% całego importu do naszego kraju. Największymi partnerami handlowymi Peru, w odniesieniu do importu, są Stany Zjednoczone, Chiny i Brazylia.

Umowa o Wolnym Handlu pomiędzy Unią Europejską a Kolumbią, Peru oraz Ekwadorem przyczyniła się do zniesienia wielu opłat celnych, ograniczenia barier handlowych, ułatwienie dostępu do inwestycji, liberalizacji rynku usług oraz zamówień publicznych, a także ułatwienia procedur rozstrzygania sporów. Dzięki wspomnianym ułatwieniom wymiana gospodarcza pomiędzy Polską a Peru znacznie się zwiększyła. W kwietniu 2022 r. inflacja w Peru wyniosła 7,96%, co było najwyższym wynikiem od 24 lat. Zgodnie z danymi publikowanymi przez peruwiański rząd w Marco Macroeconómico Multianua, szacuje się, że w 2022 r. Peru odnotuje wzrost gospodarczy w wysokości 3,6%.

W strukturze towarowej peruwiańskiego importu z Polski dominowały wyroby z branży przemysłowej i górniczej. Z Polski najczęściej importowane są części samochodowe, przewodniki elektryczne, lampy żarowe, przełączniki i maszyny wiertnicze. Natomiast z branży spożywczej jest to skrobia ziemniaczana oraz nabiał. Peruwiański eksport do Polski obejmuje produkty z branży górniczej - cynk oraz miedź oraz produkty rolnicze - owoce oraz warzywa.


Alert rynkowy

Dowiedz się więcej o bieżącej sytuacji w Peru. Sprawdź, czy występują ograniczenia i restrykcje lub utrudnienia w podróżowaniu. Nie przegap szans eksportowych pojawiających się na tym rynku. Alert rynkowy dostępny tutajOpracowania i raporty:

Charakterystyka rynku
Podstawowe informacje gospodarcze, potencjał eksportowy, kultura biznesu.

Ikona publikacji do pobrania - szara mała   Zobacz » 


Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedź się, co możemy zrobić dla rozwoju Twojej firmy lub skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. 

Wyszukaj inny rynek »

Sprawdź naszą ofertę »Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij