RYNKI ZAGRANICZNE

Nigeria

Nigeria jest największą gospodarką Afryki i zarazem krajem o największej populacji na kontynencie (ok. 200 mln mieszkańców). Państwo to oferuje ogromne możliwości eksportowe i inwestycyjne w wielu sektorach dla zainteresowanych przedsiębiorstw, które są gotowe na aktywną działalność w Nigerii.


Nigeria - Eksport TOP 5Nigeria - Wymiana handlowaNigeria - Import TOP 5

Informacje z rynku

W pierwszym kwartale 2022 r. eksport w Nigerii wyniósł 17 mld USD (N7.1trn), a import 15,55 mld USD (N5.92trn). Import do Nigerii wzrósł o 21% w porównaniu do czwartego kwartału 2021 r. 

Największy udział w nigeryjskim imporcie mają artykuły przemysłowe, produkty naftowe oraz surowce. Głównym produktem eksportowym Nigerii jest ropa naftowa.

W strukturze towarowej nigeryjskiego eksportu do Polski w 2021 r. dominowały produkty mineralne - ropa naftowa (478,9 mln EUR), a także w znacząco mniejszym udziale produkty pochodzenia roślinnego (4,6 mln EUR) oraz drewno i artykuły z drewna (3,6 mln EUR). Z kolei w strukturze towarowej importu z Polski do Nigerii w 2021 r. dominowały maszyny i urządzenia mechaniczne, elektryczne oraz ich części (18,9 mln EUR), produkty pochodzenia roślinnego (13,5 mln EUR) oraz metale nieszlachetne i artykuły z nich (12,8 mln EUR).


Wydarzenia branżowe

Baza rekomendowanych wydarzeń branżowych stanowi bogaty zbiór polecanych wydarzeń z wielu branż i regionów, które mogą być istotne z punktu widzenia rozwoju polskiego eksportu.

Baza jest na bieżąco aktualizowana przez ekspertów branżowych oraz rynkowych, zarówno z Centrali PAIH, jak i Zagranicznych Biur Handlowych.

Sprawdź rekomendowane przez PAIH branżowe wydarzenia targowe organizowane w Nigerii. Lista dostępna TUTAJ


Podcast:

Afrykański Horyzont: Odkrywaj Możliwości Biznesowe w Kenii i Nigerii

Eksperci PAIH, Michael Mazurewicz i Justyna Sitarska, odkrywają potencjał Kenii i Nigerii.Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedź się, co możemy zrobić dla rozwoju Twojej firmy lub skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. 

Wyszukaj inny rynek »

Sprawdź naszą ofertę »