Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Meksyk

rynki zagraniczneMeksyk


Zapoznaj się z aktualnymi informacjami z rynku i zyskaj wiedzę na temat uwarunkowań prowadzenia biznesu.

Eksport/ Import

Meksyk jest drugim, po Brazylii, największym partnerem handlowym Polski w regionie Ameryki Łacińskiej. Jest także najludniejszym krajem hiszpańskojęzycznym na świecie oraz drugim najludniejszym krajem Ameryki Łacińskiej, co doskonale oddaje jego strategiczne znaczenie oraz potencjał ekonomiczny. Zakończone w 2020 r. negocjacje nowej umowy handlowej pomiędzy Unią Europejską a Meksykiem otwierają nowe perspektywy dla polskich przedsiębiorców zainteresowanych rynkiem meksykańskim. Największym partnerem handlowym Meksyku są Stany Zjednoczone, z których pochodzi 43% meksykańskiego importu i do którego trafia aż 80% meksykańskiego eksportu.

Największy wzrost po stronie importu nastąpił w grupach obejmujących sprzęt medyczny i leki, preparaty diagnostyczne, urządzenia łączności bezprzewodowej oraz komputery. Istotny wpływ na kształtowanie się wartości eksportu miała sprzedaż sprzętu medycznego, produktów rolno-spożywczych, części motoryzacyjnych, pojazdów osobowych (nowe modele Volkswagena w Meksyku Tesla).

W strukturze towarowej meksykańskiego eksportu do Polski dominowały kawa i koncentraty na bazie kawy, komputery, przetworzona żywność. Z kolei w strukturze towarowej importu z Polski do Meksyku dominowały sprzęt medyczny, maszyny przemysłowe, części motoryzacyjne.


Alert rynkowy

Dowiedz się więcej o bieżącej sytuacji w Meksyku. Sprawdź, czy występują ograniczenia i restrykcje lub utrudnienia w podróżowaniu. Nie przegap szans eksportowych pojawiających się na tym rynku. Alert rynkowy dostępny tutaj


Wydarzenia branżowe

Sprawdź rekomendowane przez PAIH branżowe wydarzenia targowe organizowane w Meksyku. Lista dostępna tutajOpracowania i raporty:

Charakterystyka rynku
Podstawowe informacje gospodarcze, potencjał eksportowy, kultura biznesu.

Ikona publikacji do pobrania - szara mała   Zobacz » 

Informacje podatkowe 
System podatkowy oraz podstawowe rodzaje danin.

Ikona publikacji do pobrania - szara mała   Zobacz » 


Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedź się, co możemy zrobić dla rozwoju Twojej firmy lub skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. 

Wyszukaj inny rynek »

Sprawdź naszą ofertę »Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij