Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Eksport

rynki zagraniczneKolumbia


Zapoznaj się z aktualnymi informacjami z rynku i zyskaj wiedzę na temat uwarunkowań prowadzenia biznesu.

Eksport/ Import

Kolumbia jest piątą największą gospodarką regionu Ameryki Łacińskiej. Według prognoz OECD, w roku 2022 kolumbijska gospodarka odnotuje wzrost wysokości 9,5%. Najwięksi partnerzy handlowi Kolumbii to: Stany Zjednoczone, Chiny oraz Unia Europejska. Import z UE do Kolumbii to głównie maszyny i sprzęt transportowy. Jednocześnie UE jest drugim co do wielkości rynkiem eksportowym w Kolumbii. Z Kolumbii sprowadza się głównie produkty sektora rolnego, paliwowego i wydobywczego. W kwietniu 2022 r. inflacja w Kolumbii wyniosła 9,23%, co jest najwyższym wynikiem od 2000 r. W pierwszym kwartale 2022 r. wartość eksportu wzrosła o 16,8%, a importu do Kolumbii aż o 38,9%. W pierwszych trzech miesiącach 2022 r. kolumbijska gospodarka odnotowała wzrost o 8,5%.

W strukturze towarowej kolumbijskiego importu z Polski dominowały wyroby FMCG (kosmetyki, wafle, ciastka, produkty spożywcze), maszyny i urządzenia, surowce, opony, papier, artykuły branży medycznej. Kolumbia jest dostawcą nieprzetworzonych surowców i produktów rolnych. Ponad połowę eksportu do Polski stanowi zakup ropy naftowej oraz węgla kamiennego, drugim z kolei jest eksport owoców (przede wszystkim banany i owoce tropikalne). Trzecim co do wielkości sprowadzanym produktem są ekstrakty i esencje kawy oraz kwiaty cięte.


Alert rynkowy

Dowiedz się więcej o bieżącej sytuacji w Kolumbii. Sprawdź, czy występują ograniczenia i restrykcje lub utrudnienia w podróżowaniu. Nie przegap szans eksportowych pojawiających się na tym rynku. Alert rynkowy dostępny tutaj


Wydarzenia branżowe

Sprawdź rekomendowane przez PAIH branżowe wydarzenia targowe organizowane w Kolumbii. Lista dostępna tutajOpracowania i raporty:

Charakterystyka rynku
Podstawowe informacje gospodarcze, potencjał eksportowy, kultura biznesu.

Ikona publikacji do pobrania - szara mała   Zobacz » 

Informacje podatkowe 
System podatkowy oraz podstawowe rodzaje danin.

Ikona publikacji do pobrania - szara mała   Zobacz » 


Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedź się, co możemy zrobić dla rozwoju Twojej firmy lub skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. 

Wyszukaj inny rynek »

Sprawdź naszą ofertę »Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij