Rynki zagraniczne

Kanada

Kanada jest drugim co do wielkości państwem świata i federacją 10 prowincji i 3 terytoriów. Jej gospodarka, 8. największa na świecie, jest zdominowana przez sektor usług, gdzie znajduje zatrudnienie około ¾ pracujących. Dzięki pozytywnemu klimatowi biznesowemu, dostępie do dużych, jak i rozwijających się rynków, oraz różnorodnej, przedsiębiorczej i dobrze wykształconej sile roboczej, Kanada jest doskonałym miejscem dla rozwoju przygotowanych globalnych firm. Solidny system bankowy, niska stawka podatku od działalności gospodarczej oraz silne klastry geograficzne i sektorowe stanowią podstawę innowacji, wzrostu i sukcesu.


Kanada - Eksport TOP 5Kanada - Wymiana handlowaKanada - Import TOP 5

Informacje z rynku

Zgodnie z informacją Statistics Canada, kanadyjski deficyt w handlowy usługami zwiększył się z 1,2 mld USD w czerwcu do 1,8 mld USD w lipcu. Ogólnie import usług wzrósł o 3,7% do 14,4 mld USD, podczas gdy eksport spadł o 0,1% do 12,7 mld USD.

Import usług turystycznych wzrósł w lipcu o 20,5% do 3,1 mld USD, co jest szóstym z rzędu miesięcznym wzrostem. Import usług komercyjnych wzrósł w lipcu o 2,1% do 8,2 mld USD. Eksport usług komercyjnych spadł o 1,1% do 8,6 mld USD, w wyniku niższego eksportu usług finansowych. Import usług transportowych spadł w lipcu o 4,9% do 3,0 mld USD, głównie z powodu niższych płatności związanych z transportem towarów drogą morską. Eksport usług transportowych pozostał na niezmienionym poziomie 1,6 mld USD.

Tymczasem łączny eksport towarów zmniejszył się w lipcu o 2,8% do 68,3 mld USD, a łączny import towarów o 1,8% do 64,2 mld USD. W efekcie, dało to nadwyżkę w wysokości 4,1 mld USD. Łącznie saldo handlu towarami i usługami wyniosło w lipcu 2,3 mld USD nadwyżki, co oznacza spadek o 1,4 mld USD w porównaniu z czerwcem.

W strukturze towarowej kanadyjskiego eksportu do Polski dominowały maszyny i urządzenia, brykiety węglowe i części lotnicze. Z kolei w strukturze towarowej importu z Polski do Kanady dominowały maszyny i urządzenia, meble, części do samolotów i łodzi.


Wydarzenia branżowe

Baza rekomendowanych wydarzeń branżowych stanowi bogaty zbiór polecanych wydarzeń z wielu branż i regionów, które mogą być istotne z punktu widzenia rozwoju polskiego eksportu.

Baza jest na bieżąco aktualizowana przez ekspertów branżowych oraz rynkowych, zarówno z Centrali PAIH, jak i Zagranicznych Biur Handlowych.

Sprawdź rekomendowane przez PAIH branżowe wydarzenia targowe organizowane w Kanadzie. Lista dostępna TUTAJ


Podcast:

Eksploracja Północy: Biznesowe Perspektywy w Kanadzie

Ekspert PAIH, Romi Jaszczyński i Eric Szustak, z Canadian Polish Business Association, omawiają specyfikę lokalnych konsumentów, sektory o największym potencjale, oraz wyzwania związane z wejściem na rynek kanadyjski.Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedz się, co możemy zrobić dla rozwoju Twojej firmy lub skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. 

Wyszukaj inny rynek »

Sprawdź naszą ofertę »