Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Eksport

rynki zagraniczneArgentyna


Zapoznaj się z aktualnymi informacjami z rynku i zyskaj wiedzę na temat uwarunkowań prowadzenia biznesu.

Eksport/ Import

W pierwszych czterech miesiącach 2022 r. Argentyna odnotowała rekordowe wyniki eksportu i importu. Tylko w kwietniu 2022 r. wartość importu do Argentyny wzrosła o 47,3% w stosunku do kwietnia 2021 r. Głównymi krajami pochodzenia importu w pierwszych czterech miesiącach 2022 r. były Chiny (22,8%), Brazylia (19,1%), Stany Zjednoczone (9,6%), Niemcy (3,7%) i Paragwaj (2,8%). Zgodnie z prognozami Banku Światowego, w 2022 r. Argentyna odnotuje wzrost gospodarczy w wysokości 3,6%.

Argentyna jest trzecią co do wielkości gospodarką Ameryki Łacińskiej. Od lat Polska utrzymuje ujemne saldo wymiany handlowej z Argentyną. Z perspektywy polskich przedsiębiorców, ratyfikacja umowy o wolnym handlu między Unią Europejską a krajami Wspólnego Rynku Południa (Mercosur) może być momentem przełomowym w kontaktach gospodarczych z Argentyną z uwagi na zniesienie części barier i uproszczenie wymagań importowych. W lipcu 2022 r. inflacja w Argentynie wyniosła 64%. Z uwagi na przerwanie światowych łańcuchów dostaw szacuje się, że na rynku argentyńskim pojawi się zapotrzebowanie na import energii i nawozów rolniczych.

W strukturze towarowej argentyńskiego eksportu do Polski dominują wyroby rolno-spożywcze, pojazdy oraz ich części. Z kolei w strukturze towarowej importu z Polski do Argentyny dominują maszyny i urządzenia elektryczne, meble oraz przyrządy i aparatura medyczna. Do branż perspektywicznych można zaliczyć m.in. branżę spożywczą, górniczą, sektor zielonych technologii.


Alert rynkowy

Dowiedz się więcej o bieżącej sytuacji w Argentynie. Sprawdź, czy występują ograniczenia i restrykcje lub utrudnienia w podróżowaniu. Nie przegap szans eksportowych pojawiających się na tym rynku. Alert rynkowy dostępny tutaj


Wydarzenia branżowe

Sprawdź rekomendowane przez PAIH branżowe wydarzenia targowe organizowane w Argentynie. Lista dostępna tutajOpracowania i raporty:

Charakterystyka rynku
Podstawowe informacje gospodarcze, potencjał eksportowy, kultura biznesu.

Ikona publikacji do pobrania - szara mała   Zobacz » 

Informacje podatkowe 
System podatkowy oraz podstawowe rodzaje danin.

Ikona publikacji do pobrania - szara mała   Zobacz » 


Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedź się, co możemy zrobić dla rozwoju Twojej firmy lub skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. 

Wyszukaj inny rynek »

Sprawdź naszą ofertę »Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij