Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Eksport

rynki zagraniczneAlgieria


Zapoznaj się z aktualnymi informacjami z rynku i zyskaj wiedzę na temat uwarunkowań prowadzenia biznesu.

Uwaga: Nasza obecność w tym kraju została wstrzymana. W zakresie wsparcia na obsługiwanych rynkach regionu zapraszamy do kontaktu z Centralą.

Eksport/ Import

W 2021 r. polski eksport do Algierii wyniósł ok. 650 mln USD (dla porównania w całym 2020 r. 455 mln USD), a import z Algierii do Polski poniżej 1 mln EUR.

Większość polskiego eksportu stanowiły produkty rolno-spożywcze (450 mln USD), głównie zboże i produkty mleczne. W mniejszym stopniu eksportowane były też wyroby tytoniowe, wyroby plastikowe, baterie do akumulatorów, części i akcesoria do maszyn rolniczych i przemysłowych. Do Polski importowane były natomiast głównie daktyle.

29 października 2021 r. delegacja algierskiego MSZ odbyła w Warszawie spotkanie z przedstawicielami polskiego ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi w sprawie zwiększenia wymiany handlowej artykułami rolno-spożywczymi, zmniejszenia barier celnych i realizacji potencjalnych polskich inwestycji w algierskich sektorze rolnych. Obydwa państwa są też zainteresowane rozpoczęciem prac polsko-algierskiej komisji międzyrządowej.


Alert rynkowy

Dowiedz się więcej o bieżącej sytuacji w Algierii. Sprawdź, czy występują ograniczenia i restrykcje lub utrudnienia w podróżowaniu. Nie przegap szans eksportowych pojawiających się na tym rynku. Alert rynkowy dostępny tutajOpracowania i raporty:

Charakterystyka rynku
Podstawowe informacje gospodarcze, potencjał eksportowy, kultura biznesu.

Ikona publikacji do pobrania - szara mała   Zobacz » 


Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedź się, co możemy zrobić dla rozwoju Twojej firmy lub skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. 

Wyszukaj inny rynek »

Sprawdź naszą ofertę »Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij