Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Polskie firmy biotechnologiczne ruszają na podbój Bostonu
Przeszło 12 tys. zatrudnionych, zaplecze badawcze w postaci ponad 100 jednostek naukowych i prawie 1,5 mld zł przeznaczanych rocznie na badania i rozwój. Tak prezentuje się obecnie polska branża biotechnologiczna, a dzięki BIO International Convention może być jeszcze lepiej. Dzięki temu wydarzeniu polskie firmy mają szansę wzmocnić swoją pozycję na arenie międzynarodowej i wejść na kolejne rynki zagraniczne.
Innowacyjne rozwiązania, nowatorskie terapie, wyjątkowe badania i odkrycia oraz wybitne tempo wzrostu i pierwsze globalne sukcesy - to wszystko czyni Polskę ważnym graczem światowego sektora biotechnologii. Poprzez naszą misję gospodarczą i udział w BIO International Convention chcemy dać polskim przedsiębiorcom możliwość zaprezentowania swoich najnowszych osiągnięć, produktów i usług na arenie międzynarodowej. W ten sposób stwarzamy dla nich okazję do nawiązania kontaktów biznesowych, znalezienia nowych partnerów i zdobycia wiedzy od zagranicznych liderów branży - podkreśla Paweł Kurtasz, Prezes Zarządu PAIH.
Z zaproszenia PAIH do udziału w tegorocznym BIO International Convention skorzystało aż 36 firm. Do Bostonu w ramach misji gospodarczej wybierają się przedstawiciele najbardziej innowacyjnych polskich spółek biotechnologicznych.
W SDS Optic S.A. tworzymy i rozwijamy innowacyjne technologie do monitorowania i diagnostyki medycznej w czasie rzeczywistym w chorobach nowotworowych, zakaźnych oraz grzybiczych. Wizją Spółki jest pomoc w zwiększeniu przeżywalności na choroby nowotworowe o 30% do 2030 roku oraz współtworzenie przyszłości w zakresie przełomowych technologii dotyczących zdrowia. Łączymy specjalistów z wielu obszarów biznesu i nauki, w tym optoelektroniki, biologii molekularnej, immunochemii i inżynierii biomedycznej - opisuje Marcin Staniszewski, Prezes Zarządu SDS Optic S.A.
Oprócz SDC Optic w wydarzeniu wezmą udział m.in. Celon Pharma - firma farmaceutyczna prowadząca zaawansowane badania naukowe i wytwarzająca nowoczesne leki, Captor Therapeutics - firma biofarmaceutyczna koncentrująca się na opracowywaniu leków rozkładających białka w chorobach nowotworowych i autoimmunologicznych, Pikralida - biofarmaceutyczny start-up zajmujący się rozwojem produktów leczniczych i ExploRNA Therapeutics - firma opracowująca przełomowe innowacje w zakresie mRNA. Produkty i rozwiązania tych oraz pozostałych firm wchodzących w skład misji gospodarczej PAIH zostaną zaprezentowane zagranicznym odbiorcom już 5 czerwca 2023 roku, kiedy to w Bostonie rozpocznie się BIO International Convention.
BIO International Convention to jedno z najważniejszych wydarzeń biotechnologicznych na świecie. Bardzo mnie cieszy, że dzięki naszej inicjatywie aż 36 przedsiębiorstw z Polski będzie obecne na tegorocznej edycji w Bostonie. Polskie firmy prężnie działają i świadczą usługi na światowym poziomie, wobec czego są atrakcyjnym partnerem dla zagranicznych kontrahentów. I taki też przekaz będziemy promować na BIO Convention 2023 - mówi dr Magdalena Kulczycka, Dyrektor BioForum.
Polska biotechnologia medyczna to młody, ale szybko rozwijający się sektor, który swoimi rozwiązaniami technologicznymi może konkurować z firmami światowymi. Mamy coraz lepsze know-how i bardziej zaawansowane projekty badawczo-rozwojowe, w tym w zakresie rozwoju nowych leków i biotechnologicznych metod diagnostycznych, ale również technologii wspierających prace B+R, takich jak sztuczna inteligencja czy uczenie maszynowe. Na tym etapie rozwoju sektora potrzebujemy promocji międzynarodowej, nawiązywania relacji z zagranicznymi partnerami i uwiarygodnienia naszych osiągnięć. Jest to szczególnie ważne na rynku amerykańskim, który jest kluczowy dla branży. Dlatego cieszę się, że BioInMed może być częścią bostońskiej inicjatywy PAIH - dodaje Marta Winiarska, Prezes Zarządu BioInMed.
Partnerem Strategicznym polskiego udziału w wydarzeniu jest Związek Firm Biotechnologicznych BioForum. Partnerem Merytorycznym jest natomiast Polski Związek Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed.
* * *
O Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu
Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) jest instytucją doradczą wchodzącą w skład Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). To pierwszy punkt kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez sieć biur na całym świecie. Wzmacnia rozpoznawalność polskich marek na międzynarodowych rynkach, promuje rodzime produkty i usługi oraz rozwiązania technologiczne made in Poland. Agencja pomaga przedsiębiorcom w wyborze optymalnej ścieżki ekspansji za granicą. Wspiera również napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski oraz realizację polskich inwestycji w kraju. PAIH współpracuje z sektorem publicznym i partnerami regionalnymi, oferując m.in.: szkolenia, audyt i promocję nieruchomości inwestycyjnych, współpracę przy organizacji misji biznesowych oraz wsparcie komunikacyjne przy realizacji wspólnych projektów.