Webinaria

Branża kosmetyczna w Stanach Zjednoczonych

 • Data:
  19 czerwca 2023
 • Godzina:
  15:00
 • Czas trwania:
 • Branża:
  Kosmetyki
 • Miejsce:
  wydarzenie online

 

data Data:
19 czerwca 2023
  miejsce Godzina:
15:00
miejsce Czas trwania:
70 minut
  branża  Branża:
Kosmetyczna
udział PAIH Rejestracja:
Formularz rejestracyjny
  udział PAIH Miejsce:
Platforma Zoom


Stany Zjednoczone to najbardziej lukratywny rynek produktów kosmetycznych na świecie - jest szacowany na ponad 90 miliardów dolarów, co stanowi 22% wartości rynku światowego. Szacuje się, że w 2023 r. prawie 40% całkowitych przychodów będzie pochodzić ze sprzedaży online.

Chcesz dowiedzieć się, jak wykorzystać potencjał rynku amerykańskiego dla branży kosmetycznej? Poznać perspektywy współpracy w obliczu zmieniającego się modelu handlowego?

Zapraszamy na bezpłatne webinarium, podczas którego opowiemy:

 • na co zwrócić uwagę podpisując kontrakt,
 • jakie są obecnie regulacje FDA dotyczące kosmetyków,
 • jakie są dostępne kanały dystrybucji na rynku USA,
 • jakie główne wyzwania stoją przed eksporterami,
 • które kategorie produktów cieszą się największym zainteresowaniem amerykańskich odbiorców.


Szkolenie poprowadzą:

 • Krzysztof Grabowski, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Nowym Jorku,
 • Zuzanna Kobrzyński, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Houston,
 • Aleksander Skrzypek, Ekspert, Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Los Angeles,
 • Paul Sabaj, Managing Attorney, Sabaj Law,
 • Sever Garcia, CEO, SGN Holding,
 • Heather Bustos, Partner, Bustos Law Group.


Webinarium będzie prowadzone w języku polskim oraz angielskim.

Udział jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Nasi eksperci

Zuzanna Kobrzyński

Zuzanna Kobrzyński

Biuro PAIH w Houston

Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Houston.

Ukończyła studia licencjackie i magisterskie na New York University. Przed dołączeniem do PAIH pracowała w Polsce przy programach innowacyjnej przedsiębiorczości dla American Chamber of Commerce i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Założycielka fundacji uczącej dziewczęta kodowania.

W Stanach Zjednoczonych była zastępcą dyrektora Center of the Cold War and the United States na Uniwersytecie Nowojorskim. Kierowała redakcją Slate Magazine i pracowała na różnych stanowiskach w sektorze publicznym na szczeblu federalnym i stanowym.

Krzysztof Grabowski

Krzysztof Grabowski

Biuro PAIH w Nowym Jorku

Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Nowym Jorku.

Absolwent Zicklin School of Business w Nowym Jorku z tytułem MBA oraz BBA na Queens College. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako manager w spółce zajmującej się produkcją i dystrybucją energii w stanie Nowy Jork oraz przy zarządzaniu nieruchomościami.

Dwukrotny członek Polish National Team w rajdzie Dakar w Ameryce Południowej. Od niedawna również członek organizacji Pulaski Association for Professional Men. W PAIH od czterech lat. Prywatnie miłośnik sportów motorowych.

Aleksander Skrzypek

Aleksander Skrzypek

Biuro PAIH w Los Angeles

Ekspert w Zagranicznym Biurze Handlowym PAIH w Los Angeles.

Ukończył prawo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Absolwent Europejskich Studiów Specjalnych (Centrum Studiów Europejskich im. J. Monneta, UMK w Toruniu), Studiów Podyplomowych z Tłumaczeń Specjalistycznych (USWPS) oraz Studiów Podyplomowych Menedżer Sportu (Uniwersytet Jagielloński).

Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w administracji państwowej w obszarze edukacji, doskonalenia zawodowego, organizacji przedsięwzięć na szczeblu krajowym i międzynarodowym, analityki polityczno-ekonomicznej, polityki bezpieczeństwa międzynarodowego, rozwoju biznesowego, społecznego oraz ekonomicznego, marketingu, a także współpracy zagranicznej z kluczowymi podmiotami NATO i UE. Współpracował m.in. z Europejskim Kolegium ds. Bezpieczeństwa i Obrony (ESDC) w Brukseli oraz pełnił funkcję obserwatora w Zespole ds. Monitorowania Sytuacji przy Linii Rozgraniczającej i Zespole ds. Przesiedleńców z ramienia Misji Obserwacyjnej Unii Europejskiej w Gruzji. Pracował również jako tłumacz tekstów specjalistycznych i trener języka angielskiego oraz trener kompetencji miękkich.