Wydarzenia

1st Egyptian-Polish Agri-Food E-Conference

 • Data:
  30 listopada 2021
 • Branża:
 • Miejsce:
  Wydarzenie online
 • Udział PAIH (ZBH):
  NIE
 • Organizator:
Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. serdecznie zaprasza do uczestnictwa w pierwszej egipsko-polskiej e-konferencji rolno-spożywczej, która odbędzie się 30 listopada 2021 r.

1st Egyptian-Polish Agri-Food E-Conference


W ostatnich latach byliśmy świadkami stabilnego wzrostu wymiany handlowej między Polską a Egiptem. 2019 rok był najlepszym w historii pod tym względem z wartością wymiany przekraczającą 600 mln EUR. Wzrost ten został jedynie nieznacznie zakłócony przez wybuch pandemii COVID-19 w 2020 roku, jednak zarówno polska, jak i egipska gospodarka nie ucierpiały z powodu pandemii tak silnie, jak pozostałe i można już zaobserwować powrót pozytywnego trendu sprzed pandemii.

Potencjał pozostaje wciąż nie w pełni wykorzystany, szczególnie w sektorze rolno-spożywczym, który jest filarem dla obu gospodarek. Oba kraje mogą zyskać na pogłębieniu współpracy w tym sektorze, m.in. poprzez rozwój eksportu swoich najważniejszych kategorii produktowych, których oferty w większości nie są konkurencyjne a komplementarne, zabezpieczenie oraz optymalizację łańcuchów dostaw, wymianę talentów, know-how i technologii oraz tworzenie joint ventures.

Aby ułatwić dialog i zacieśnienie relacji pomiędzy stronami, Polska Agencja Inwestycji i Handlu we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, Ambasadą RP w Kairze, egipskim Ministerstwem Rolnictwa i Ambasadą Egiptu w Warszawie zapraszają na 1st Egyptian-Polish Agri-Food E-Conference, które odbędzie się 30 listopada 2021 r. o godz. 9.00 na platformie Zoom.

Link do rejestracji »

Tematyka e-konferencji obejmie: główne kategorie produktowe sektora rolno-spożywczego w Egipcie i Polsce, możliwości wymiany handlowej między krajami, logistykę handlu między Egiptem a Polską, warunki prowadzenia biznesu w Egipcie, w tym szanse i wyzwania, najnowsze technologie w sektorze rolno-spożywczym, platformy żywnościowe w obu krajach i możliwości finansowania projektów dla sektora rolno-spożywczego.