Wydarzenia

Festiwal Polski w Indonezji

 • Data:
  8 listopada 2021
 • Branża:
 • Miejsce:
  Indonezja
 • Udział PAIH (ZBH):
  NIE
 • Organizator:
Festiwal Polski (PF2021) odbywający się w dniach 8-21 listopada 2021 r. uświetni 3 lata aktywności Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Dżakarcie, którego działania w dużym stopniu przyczyniły się do wzrostu wolumenu jak i świadomości polsko-indonezyjskiej współpracy handlowej i inwestycyjnej. W wyniku ustanowienia partnerskich relacji z wiodącymi importerami z Indonezji, liczba zarejestrowanych polskich firm z branży FMCG w Indonezji wzrosła trzykrotnie od początku działalności ZBH w 2018 roku.

Poland Festival


PF 2021 nawiązuje do Festiwalu Polski z 2019 roku, pierwszego, największego i kompleksowego wydarzenia promocyjnego zorganizowanego przez ZBH w Dżakarcie razem z Ambasadą Polski, Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, Koding Next Indonesia oraz innymi organizacjami partnerskimi i Polonią indonezyjską.

Bezpośrednie korzyści dla polskich przedsiębiorców, ogromny sukces w zakresie public relations i brandingu, uwzględniając w tym relacje w CNN i CNBC Indonesia, a także w TVP1, dało podłoże do cyklicznego charakteru wydarzenia w zoptymalizowanej formie. PF2021 ma na celu utrzymanie momentu wzrostu i wdrożenie długoterminowej strategii promocji polskiej gospodarki i marki „Made in Poland”, prezentującej Polskę jako wartościowy partner handlowy, oferujący wysokiej jakości konkurencyjne produkty FMCG. Aby to osiągnąć, w tym roku nawiązaliśmy współpracę z wiodącymi indonezyjskimi sieciami supermarketów - Grandlucky i Hokky.

W obliczu obecnych głębokich zmian na rynku, które nastąpiły w wyniku zerwania tradycyjnych łańcuchów dostaw po pandemii Covid-19, jest to sprzyjający okres do działania. Wzmożeniu przedsięwzięć sprzyja poprawa klimatu biznesowego w Indonezji, dzięki specjalnym reformom wprowadzonym przez „Omnibus Law” oraz „CEPA”, porozumieniu handlowemu pomiędzy Unią Europejską i Republiką Indonezji, będącego w ostatniej fazie negocjacji.

Trwający dwa tygodnie Festiwal z przewidywaną liczbą 50 000 odwiedzających, odbędzie się w najlepszych lokalizacjach Indonezji: Grandlucky Supermarket SBCD w samym sercu 30 milionowej metropolii Dżakarty, Hokky Supermarket Anchor Plaza Graha Family w 7 milionowej Surabaya i Grandlucky Sanur na najpopularniejszej wyspie świata - Bali. Podczas wydarzenia promowanych będzie aż 11 polskich firm FMCG, takich jak: Kupiec, Lestello, Lactima, Bakalland, Hortex, Wawel, Sante, Uroda, Bell, Eveline, Farmona. Indonezyjscy konsumenci będą mieli okazję do nabycia najlepszych polskich produktów dostępnych w Indonezji w konkurencyjnych cenach oraz do zapoznania się z polską kulturą i kuchnią, m.in. poprzez degustację polskich pierogów i słodyczy. Całe wydarzenie ma także na celu podnoszenie świadomości o Polsce jako wspaniałym partnerze biznesowym, inwestycyjnym i celu turystycznych podróży.

Uczestniczące marki:

 1. Kupiec Sp. z o.o.
 2. Lestello Sp. z o.o.
 3. Lactima Sp. z o.o.
 4. Bakalland Sp. z o.o.
 5. Hortex Sp. z o.o.
 6. Wawel Sp. z o.o.
 7. Sante A. Kowalski Sp. J
 8. Uroda Sp. z o.o.
 9. Bell Sp. z o.o.
 10. Eveline Sp. z o.o.
 11. Farmona Sp. z o.o.

a) Tutti Fruti
b) Herbal Care
c) Amberray
d) Jantar
e) Herbal Care
f) Nivelazione