Wydarzenia

E-konferencja: Wejście na peruwiański rynek produktów rolno-spożywczych

 • Data:
  12 kwietnia 2021
 • Branża:
 • Miejsce:
  Wydarzenie online
 • Udział PAIH (ZBH):
  NIE
 • Organizator:
Zapraszamy na e-konferencję, która odbędzie się 12 kwietnia 2021 r. i poświęcona będzie peruwiańskiemu sektorowi rolno-spożywczemu, który należy do najbardziej perspektywicznych obszarów dla polskich przedsiębiorców planujących ekspansję do Ameryki Łacińskiej.

Peru - e-konferencja


Polska Agencja Inwestycji i Handlu, we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa oraz międzynarodową kancelarią prawną Garrigues, serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnej e-konferencji, podczas której zostaną omówione możliwości handlowe oraz inwestycyjne w sektorze rolno-spożywczym w Peru.

Podczas spotkania przedstawiony zostanie potencjał sektora rolno-spożywczego w Peru, narzędzia wsparcia eksportu, którymi dysponuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz informacje formalno-prawne odnośnie procedury eksportu żywności do Peru, w tym rejestracji produktów.

W konferencji udział wezmą:

 • Zofia Polakiewicz - Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH S.A. w Limie,
 • Magdalena Rowińska - Zastępca Dyrektora Departamentu Wsparcia Eksportu Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR),
 • David M. Jelicz / Mateusz Przygodzki z kancelarii Garrigues.


E-konferencja odbędzie się 12 kwietnia 2021 r. o godzinie 15:00 CEST poprzez platformę Zoom i będzie prowadzona w języku polskim.

Zapraszamy do rejestracji pod linkiem.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt mailowy: zofia.polakiewicz@paih.gov.pl.


* * *

Peru pozycjonuje się jako strategiczny partner gospodarczy Unii Europejskiej. Podpisana w 2013 r. umowa o wolnym handlu między UE a Peru, Kolumbią oraz Ekwadorem, wyeliminowała lub znacznie zredukowała cła na większość produktów importowanych do Peru. Branża spożywcza to szczególnie perspektywiczny sektor dla polskich firm zainteresowanych ekspansją do Peru, zwłaszcza w obszarze produktów mlecznych oraz maszyn rolniczych.