Webinaria

Maszyny rolnicze, nawozy i przetwórstwo w sektorze rolno-spożywczym w Meksyku

 • Data:
  28 września 2020
 • Godzina:
  15:00
 • Czas trwania:
 • Branża:
  Maszyny i urządzenia
  Żywność
 • Miejsce:
  wydarzenie online
Jeśli działasz w branży rolno-spożywczej i marzysz o dynamicznym rozwoju swojej firmy, weź udział w naszym bezpłatnym webinarium. Zdobądź wiedzę, która zapewni Twojemu przedsiębiorstwu lepszy start!

Rynek meksykański oferuje wiele możliwości i szans dla polskich eksporterów, a polskie maszyny rolnicze i kombajny cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Sektor rolniczy jest kluczowy dla Meksyku, ponieważ owoce, warzywa, zboża i przede wszystkim kukurydza produkowane są przez cały rok! Branża rolna nieustannie potrzebuje nowoczesnych maszyn i nawozów. Rolnictwo meksykańskie pracuje nawet pomimo pandemii globalnej. Dlatego zapraszamy na webinarium, podczas którego poznasz m.in.:

 • charakterystykę branży rolno-spożywczej w Meksyku,
 • szanse i możliwości dla polskich przedsiębiorców,
 • trendy na rynku meksykańskim.


Szkolenie poprowadzą:

 • Maciej Gałaj, p.o. Country Manager, Centrum Eksportu PAIH,
 • Anastazja Kaczmarek, Konsultant, Centrum Obsługi Przedsiębiorstw PAIH,
 • Patrycja Staszewska, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Meksyku,
 • Nina Jaakkola, CEO, Mexico Market Experts,
 • José de Jesús Zarate Chávez, CEO, Agrupe de Colorin,
 • Łukasz Jakus, Członek Zarządu, Mandam.


Webinarium odbędzie się 28 września o godz. 15:00 i będzie prowadzone w języku polskim, angielskim i hiszpańskim.

Nasi eksperci

Patrycja Staszewska

Patrycja Staszewska

Biuro PAIH w Meksyku

Od 2005 r. mieszka w Meksyku i zajmuje się rozwojem współpracy handlowej i promocją bezpośrednich inwestycji zagranicznych oraz wsparciem międzynarodowego handlu między Meksykiem a Europą. Wyróżnia się doskonałą znajomością europejskiej i meksykańskiej kultury biznesu i posiada dwunastoletnie doświadczenie zawodowe na rynku meksykańskim.

Pracowała w sektorze publicznym i prywatnym, koncentrując się głównie na wzmacnianiu działalności handlowej między Polską a Meksykiem, Ameryką Łacińską i innymi krajami europejskimi; organizowaniu i koordynowaniu wydarzeń z zakresu promocji gospodarczej i misji gospodarczych, organizowaniu warsztatów, paneli i spotkań B2B dla firm europejskich, meksykańskich i instytucji państwowych. W 2008 r. pracowała jako Menedżer Projektów dla Biura Handlowego Finlandii Business Finland w Mexico City, koordynowała działania promocyjne i wspierała możliwości biznesowe między firmami meksykańskimi i fińskimi. W 2009 r. w ramach współpracy z Norweską Izbą Handlową Innovation Norway koordynowała oficjalną wizytę Księcia Haakona i Księżniczki Mette Marit z Norwegii i norweskiej misji gospodarczej 80 przedsiębiorstw z sektora naftowo-gazowego. Od maja 2009 r. do 2012 r. pracowała jako Zastępca Dyrektora ds. Promocji Narodowej i od 2010 r. jako Zastępca Dyrektora ds. Promocji Międzynarodowej Europy i Azji w Meksykańskiej Agencji Promocji Inwestycji i Handlu (ProMexico). W grudniu 2010 r. była członkiem Komitetu ds. Koordynacji COP 16 – Konferencji Narodów Zjednoczonych dotyczącej Zmian Klimatycznych w Cancun w Meksyku. W ramach tego projektu była odpowiedzialna za organizację i koordynację 50 paneli ekspertów związanych z odnawialnymi źródłami energii. W 2012 roku założyła własną firmę doradczo-konsultingową – Intermex Business zajmującą się wsparciem europejskiego biznesu na rynku meksykańskim i działalność i promocją zagranicznego handlu w Meksyku. Od styczniu 2016 roku pracowała w Ambasadzie RP w Meksyku jako Analityk ds. Ekonomicznych wspierała rozwój współpracy handlowej między Polską i Meksykiem.

Ukończyła filologię niemiecką, politologię międzynarodową i prawo Unii Europejskiej na Uniwersytecie w Hamburgu w Niemczech.

Biegle posługuje się językiem hiszpańskim, angielski i niemieckim.