Webinaria

Rynek rolno-spożywczy w Afryce Subsaharyjskiej – szanse i możliwości

 • Data:
  23 września 2020
 • Godzina:
  10:00
 • Czas trwania:
 • Branża:
  Żywność
 • Miejsce:
  wydarzenie online
Jeśli działasz w branży rolno-spożywczej i interesujesz się rozwojem firmy na rynkach Afryki Subsaharyjskiej, weź udział w naszych bezpłatnym webinarium, które pozwoli Ci odpowiednio przygotować się do ekspansji.

Afryka Subsaharyjska to region będący jednym z największych importerów żywności na świecie. Gospodarka większości krajów tego obszaru opiera się na słabo zmechanizowanym rolnictwie, co daje ogromną szansę polskim przedsiębiorstwom z tego sektora. Dodatkowo, w Afryce ma miejsce ogromny przyrost naturalny i stale rosnąca liczba klasy średniej będącej głównym konsumentem dóbr, co przyczynia się do zwiększania popytu na produkty spożywcze. Zapraszamy do udziału w naszym webinarium, podczas którego:

 • poznasz charakterystykę rynku rolno-spożywczego w Senegalu, Nigerii i RPA oraz charakterystykę konsumenta,
 • dowiesz się na jakie produkty występuje zapotrzebowanie oraz jakich lepiej nie eksportować ze względu na nasycenie rynku,
 • poznasz kanały oraz proces wejścia na rynek związany z certyfikacją, pozwoleniami itp.,
 • dowiesz się o trendy panujące na danym rynku.


Szkolenie poprowadzą:

 • Adrianna Szafruga, Country Manager, Centrum Eksportu PAIH,
 • Leszek Biały, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Dakarze,
 • Katarzyna Muzyk, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Johannesburgu,
 • Justyna Sitarska, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Lagos.


Webinarium odbędzie się 23 września o godz. 10:00 i będzie prowadzone w języku polskim.

Nasi eksperci

Katarzyna Myzuk

Katrzyna Muzyk

Biuro PAIH w Johannesburgu

Ukończyła studia ekonomiczne na Uniwersytecie w Pretorii na kierunku Zarządzanie Inwestycjami.

Zdobyła pierwsze doświadczenie pracując w administracji Funduszów Powierniczych (mutual fund administrators) w firmie Global Administrator‘s. W latach 2013-2020 pracowała dla grupy bankowej FirstRand, najpierw w Rand Merchant Bank (RMB) jako Prywatny Bankier, a potem w First National Bank (FNB) w bankowości biznesowej jako Analityk Kredytów. W tym samym czasie ukończyła studia podyplomowe ze specjalizacją w Ekonomii.

Od 1 kwietnia 2020 r. jest pracownikiem Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Johannesburgu.

Leszek Biały

Leszek Biały

Biuro PAIH w Dakarze

Ukończył studia podyplomowe w Vrije Universiteit w Amsterdamie na kierunku zarządzanie środowiskiem, Wydział Ogrodniczy SGGW oraz finanse i bankowość w SGH.

Kierownik projektów z ponad piętnastoletnim doświadczeniem. Przez większość czasu związany z UNESCO i organizacjami międzynarodowymi, takimi jak World Federation of Engineering Organizations i International Council for Science. W trakcie kariery zawodowej prowadził projekty związane z edukacją, nauką i komunikacją w różnych krajach Afryki, między innymi w Senegalu, Gambii, Kenii i Tunezji.

Justyna Sitarska

Justyna Sitarska

Biuro PAIH w Lagos

Ukończyła filologię niderlandzką na Uniwersytecie Wrocławskim oraz psychologię w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

Menedżer i przedsiębiorca z dziesięcioletnim doświadczeniem na rynku międzynarodowym. W trakcie swojej kariery zawodowej była dyrektorem sprzedaży w Meksyku, Trynidadzie i Tobago oraz Nigerii, gdzie pracowała nad publikacjami inwestycyjnymi dotyczącymi rynków wschodzących i ich promocji we współpracy z gazetami USA Today i The Independent. Przez 4 lata była także założycielem i dyrektorem firmy Filigri Consulting działającej na terenie Nigerii w zakresie doradztwa i szkoleń dot. strategii sprzedażowych dla nigeryjskich firm blue chip. Od sześciu lat mieszka i pracuje w Lagos w Nigerii, stąd też jej zrozumienie i pasja dla rynku oraz jego specyfiki.