Webinaria

Możliwości eksportu do Danii i Szwecji dla sektora spożywczego

 • Data:
  31 lipca 2020
 • Godzina:
  11:00
 • Czas trwania:
 • Branża:
  Żywność
 • Miejsce:
  wydarzenie online
Chcesz dowiedzieć się jak wykorzystać potencjał duńskiego i szwedzkiego rynku dla branży spożywczej? Czy i jak pandemia wpłynęła na duńską i szwedzką gospodarkę? Weź udział w naszym bezpłatnym webinarium i sprawdź aktualne możliwości eksportowe.

Zapraszamy na spotkanie, podczas którego dowiesz się:

 • o największych graczach na rynku,
 • o certyfikatach, które warto i/lub trzeba mieć,
 • o duńskim i szwedzkim systemie zwrotu opakowań szklanych, plastikowych i aluminiowych,
 • o kulturze biznesowej i kulturze negocjacji handlowych.


Szkolenie poprowadzą:

 • Marta Orlikowska, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Kopenhadze,
 • Sebastian Magier, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Sztokholmie.


Webinarium odbędzie się 31 lipca o godz. 11:00 i będzie prowadzone w języku polskim.

Nasi eksperci

Marta Orlikowska

Marta Orlikowska

Biuro PAIH w Kopenhadze

Posiada ponad 15 lat doświadczenia w pracy z rynkiem duńskim.

Absolwentka podyplomowych studiów z zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim oraz public relations w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Magister skandynawistyki. Stypendystka Demokratifonden. Włada biegle językiem duńskim i angielskim.

Swoją karierę zawodową rozpoczęła od sektora mody, pracując w centrali LPP S.A. w Gdańsku, gdzie była częścią zespołu, który zakładał odzieżową markę Cropp. W 2004 r. pomagała Furuno Danmark A/S w ich ekspansji na polski rynek i otwarciu spółki córki – Furuno Polska. Ponad dekadę pracowała dla duńskiego ministerstwa spraw zagranicznych, piastując w ambasadzie Danii w Warszawie pozycję oficera ds. polityki i kultury. W latach 2015-2018 kierowała działem komunikacji ambasady Danii w Warszawie, odpowiadając za kontakty z mediami i strategię komunikacji placówki. W 2018 r. związała się z Polską Agencją Inwestycji i Handlu, dla której prowadzi zagraniczne biuro handlowe PAIH w Kopenhadze.

Prywatnie pasjonatka fotografii mody. Stypendystka Støvring Hojskole w Danii. W 2003 r. obroniła licencjat w dziedzinie fotografii na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Sebastian Magier

Sebastian Magier

Biuro PAIH w Sztokholmie

Od dwóch lat w PAIH jako Kierownik ZBH Sztokholm.

Posiada też wieloletnie doświadczenie zawodowe w organizacjach międzynarodowych (Euroregion Bałtyk) i instytucjach unijnych (Program Współpracy Transgranicznej INTERREG Południowy Bałtyk). W latach 2010-2019 pracował w Euroregionie Bałtyk i jego organizacjach członkowskich, przede wszystkim w Szwecji. Przez 5 lat skutecznie kierował Sekretariatem Międzynarodowym Euroregionu rozbudowując znaczenie organizacji i portfolio jej projektów międzynarodowych.

Absolwent politologii i stosunków międzynarodowych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, skandynawistyki Uniwersytetu Gdańskiego oraz podyplomowych studiów zarządzania projektami Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Studiował także stosunki międzynarodowe regionu Morza Batyckiego na Uniwersytecie Södertörns w Sztokholmie i europeistykę na Uniwersytecie w Goteborgu.

Zna język angielski, szwedzki i rosyjski.