Webinaria

Eksport żywności do krajów Sojuszu Pacyfiku (Chile, Kolumbia, Meksyk, Peru)

 • Data:
  30 czerwca 2020
 • Godzina:
  15:00
 • Czas trwania:
 • Branża:
  Żywność
 • Miejsce:
  wydarzenie online
Chcesz dowiedzieć się jak wykorzystać potencjał rynków krajów Sojuszu Pacyfiku dla branży spożywczej? Poznać perspektywy współpracy z Meksykiem, Kolumbią, Chile oraz Peru w dobie pandemii? Weź udział w webinarium!

Webinarium pt. "Eksport żywności do krajów Sojuszu Pacyfiku (Chile, Kolumbia, Meksyk, Peru)" odbędzie się 30 czerwca o godz. 15.00 czasu polskiego (CET). Eksperci z biur handlowych PAIH w Meksyku, Bogocie, Santiago oraz Limie:

 • przedstawią wymagania dotyczące certyfikacji produktów i oznakowania opakowań,
 • omówią udział branży spożywczej w gospodarkach krajów Sojuszu Pacyfiku,
 • zaprezentują perspektywy współpracy z lokalnymi sieciami handlowymi,
 • wskażą jak w praktyce wygląda eksport i zwrócą uwagę na bariery w handlu.


Webinarium będzie prowadzone w języku polskim.

Nasi eksperci

Adam Czerka

Adam Czerka

Biuro PAIH w Santiago

Menadżer, handlowiec. Ponad piętnastoletnie doświadczenie zawodowe zdobywał w Hiszpanii oraz Ameryce Łacińskiej. Przez większość tego okresu był związany z sektorem chemii budowlanej, maszyn rolniczych, komunalnych oraz recyklingowych. Z powodzeniem wprowadzał polskie produkty na rynki takie jak Urugwaj, Argentyna, Peru, Kolumbia, Meksyk oraz Chile.

Specjalista, doskonale poruszający się w realiach latynoskiego świata biznesu, posiada wkład w promowaniu polskiej myśli technicznej na najbardziej rozwiniętych rynkach Ameryki Łacińskiej.

Ukończył Europejską Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Warszawie.

Dorota Siry

Dorota Siry

Biuro PAIH w Bogocie

Absolwentka zarządzania biznesem, geografii oraz stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Od 2014 roku pracuje w Kolumbii dla firm z sektora startup, IT oraz kosmetycznego. Ma 10-letnie doświadczenie w sprzedaży oraz zarządzaniu projektami, które zdobyła w Polsce, Meksyku oraz Kolumbii.

W Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu od ponad 2 lat doradza polskim firmom w ekspansji do Kolumbii, aktywnie analizując potencjał biznesowy oraz środowisko konkurencyjne tego kraju.

Zofia Polakiewicz

Zofia Polakiewicz

Biuro PAIH w Limie

Absolwentka ekonomii polskich i hiszpańskich uczelni, z wieloletnim doświadczeniem w handlu międzynarodowym, zdobytym między innymi w Światowej Organizacji Handlu (WTO).

Specjalizuje się w statystyce oraz polityce handlowej krajów w regionie Ameryki Łacińskiej.

Obecnie pełni obowiązki kierownika ZBH Lima.

Patrycja Staszewska

Patrycja Staszewska

Biuro PAIH w Meksyku

Od 2005 r. mieszka w Meksyku i zajmuje się rozwojem współpracy handlowej i promocją bezpośrednich inwestycji zagranicznych oraz wsparciem międzynarodowego handlu między Meksykiem a Europą. Wyróżnia się doskonałą znajomością europejskiej i meksykańskiej kultury biznesu i posiada dwunastoletnie doświadczenie zawodowe na rynku meksykańskim.

Pracowała w sektorze publicznym i prywatnym, koncentrując się głównie na wzmacnianiu działalności handlowej między Polską a Meksykiem, Ameryką Łacińską i innymi krajami europejskimi; organizowaniu i koordynowaniu wydarzeń z zakresu promocji gospodarczej i misji gospodarczych, organizowaniu warsztatów, paneli i spotkań B2B dla firm europejskich, meksykańskich i instytucji państwowych. W 2008 r. pracowała jako Menedżer Projektów dla Biura Handlowego Finlandii Business Finland w Mexico City, koordynowała działania promocyjne i wspierała możliwości biznesowe między firmami meksykańskimi i fińskimi. W 2009 r. w ramach współpracy z Norweską Izbą Handlową Innovation Norway koordynowała oficjalną wizytę Księcia Haakona i Księżniczki Mette Marit z Norwegii i norweskiej misji gospodarczej 80 przedsiębiorstw z sektora naftowo-gazowego. Od maja 2009 r. do 2012 r. pracowała jako Zastępca Dyrektora ds. Promocji Narodowej i od 2010 r. jako Zastępca Dyrektora ds. Promocji Międzynarodowej Europy i Azji w Meksykańskiej Agencji Promocji Inwestycji i Handlu (ProMexico). W grudniu 2010 r. była członkiem Komitetu ds. Koordynacji COP 16 – Konferencji Narodów Zjednoczonych dotyczącej Zmian Klimatycznych w Cancun w Meksyku. W ramach tego projektu była odpowiedzialna za organizację i koordynację 50 paneli ekspertów związanych z odnawialnymi źródłami energii. W 2012 roku założyła własną firmę doradczo-konsultingową – Intermex Business zajmującą się wsparciem europejskiego biznesu na rynku meksykańskim i działalność i promocją zagranicznego handlu w Meksyku. Od styczniu 2016 roku pracowała w Ambasadzie RP w Meksyku jako Analityk ds. Ekonomicznych wspierała rozwój współpracy handlowej między Polską i Meksykiem.

Ukończyła filologię niemiecką, politologię międzynarodową i prawo Unii Europejskiej na Uniwersytecie w Hamburgu w Niemczech.

Biegle posługuje się językiem hiszpańskim, angielski i niemieckim.